SECINĀJUMI
1. Vajadzību apmierināšanai nepieciešami visdažādākie resursi, personāls, tāpat kā materiālie un finanšu resursi, ir tas, bez kura nav iespējams izveidot organizāciju. Darbinieki ir visvērtīgākie uzņēmuma resursi
2. Personāla vadīšana ir nemitīgs dialogs starp vadītājiem un darbiniekiem (intervēšana, anketēšana, darba sanāksmes, individuālās pārrunas), jo lēmumu pamatā ir analīze un novērtēšana.
3. Uzņēmuma personāla daļai ir jāzina uzņēmuma mērķi un plāni, kā arī budžets cilvēku resursiem, lai šīs nodaļas speciālisti varētu izveidot izpildāmu plānu. Turklāt augstākajiem vadītājiem ir jābūt priekšstatam par personāla situāciju uzņēmumā.
4. Motivēšana ir viens no svarīgākajiem posmiem personāla vadībā un tā neatbilstoša organizēšana var ļoti negatīvi atsaukties uz uzņēmuma darbību kopumā.
5. Lai nodrošinātu vakantās amata vietas ar profesionāļiem un kompānijai lojāliem darbiniekiem, ir jāveic rūpīgu personāla atlasi, respektējot konkrētās amata vietas kompetences modeli, amata aprakstu un darbinieka zināšanu līmeņa atbilstību vadītāja prasībām.
6. Darbinieku individuālo mērķu un kompānijas mērķu sabalansēšana ir viens no personāla vadības pamatjautājumiem, tāpēc ir nepieciešams definēt pamatvērtības, kuras balstās uz kopīgajām un individuālajām interesēm:
• Personāla vajadzību respektēšana un katra darbinieka rūpes par kopīgo rezultātu;
• Iesaistīto pušu atbildība un savstarpējā uzticēšanās;
• Darbinieka tiesības uz savu domu izteikšanu un piedalīšanos kompānijas darbībā, lai veicinātu tās uzplaukumu;
• Darbinieka tiesības uz savam darbam nepieciešamo informāciju un zināšanām;
• Atzinības izteikšana un adekvāta atlīdzība katram darbiniekam par ieguldīto darbu;
• Darbinieka lojalitāte kompānijai;
• Personāla tiesības uz attīstību un karjeras iespējām.
…