Sajā referātā man gribētos aplukot manas personības attīstības un vajadzības procesu.Vispirms es gribētu aplukot jautājumu kas ir psiholoģija.Man ir zinams,ka psiholoģija ir samēram jauna zinātne un sākotnēji tā attīstījas filozofijas ietvaros.Vārds psiholoģija vejdojies no diviem grieķu vārdiem- 1)Psyhe-dvēsele
2)Logos-māciba,saprāts,zināšanas.
Psiholoģija ka zinātne radās tikai 19. gadsimtā otrajā pusē uz filozofijas,fizioloģijas un fizikas pamata.Man ir zināms, ka jau senatnē bija meiģinājumi ielukoties cilvēka iekšēja pasaulē,izskaidrot šo pasauli un prognozēt cilvēka uzvedību un ricību.Jau senatnē cilvēks sāka interesēties kā viņš izskātas, kā domā,kā jūt, kāpēc redz sapņus un kāpēc iemīlas un sarugtīnās.
Kad cilvēkam sāka veidoties priekšstats par sevi,to nosauca par „Es” tēlu.Tās bija pirmais psiholoģijas zināšanu posms-nezinatniskais posms.
Otru psiholoģijas zināšanu posmu var nosaukt par filozofisko, jo psiholoģiskās zināšanas tad attīstījas filozofisko zināšanu sistēmā.
Antīkas psiholoģiskas domas virsotne ir Aristoteļa macība par dvēseli.Viņs macija, ka dvēsele iedzīvina miesu, ka galvenais dvēseles orgāns ir sirds un, ka smadzenes „dzesē” asinis un regulē un vada dvēseles kustību.
Taču Dekarts mācija par apziņu, ka apziņa ir cilvēka iekšējā pasaule, apziņu var iepazīt tikai pašnoverošanas ceļā, apziņa eksistē pēc saviem īpašiem likumiem un saikni starp apziņu.
Lielo ieguldījumu psiholoģijas kā zinatnes veidošanā deva ievērojamie domātāji, tādi kā Imanuels Kants(1724-1804), Georgs Vilhelms Frīdrihs Hēgels(1770-1831), Ludvigs Feierbahs(1804-1872)
Pēc šī perioda sākas jauns-trešais psihologisko zināšanu attīstības posms-psiholoģijas kā zinātnes-rašanās.
Psiholoģijas rašanās ietekmēja dabaszinatņu attīstības līmenis, filozofisko zinātņu ātrā un sekmīga attīstība.Nozimīgas bija četras galvēnas pamatproblēmas-darbi par cilvēka muguras un galvas smadzeņu saistību, psihisko funkciju lokalizācijas izzināšanas cilvēka galvas smadzenēs, precīzu matemātisku mērījumu pielietošana psihiskos procesos un cilvēka maņu organu struktūras un funkcionēsanas mehanismu pētīšana.…