Secinājumi
Pieauguša cilvēka dažādos vecumposmos ir atšķirīgi attīstības uzdevumi. Pasniedzējiem, kuru profesionālā darbība ir saistīta ar mūžizglītības vai pārkvalificēšanās jomām, būtu jāpārzina pieauguša cilvēka vecumposmu īpatnības, jo šie vecumposmi gan tieši, gan netieši ietekmē pieaugušo apmācības procesu.
Uz pieredzi balstītam mācīšanās procesam ir plašs spektrs, tā nav tikai nodarbībās veikta aktivitāte un pasniedzējs nav vienīgais informācijas iegūšanas avots. Mācīšanās noris caur jaunas informācijas iegūšanas procesu. Kaut kāda informācija tiek iegūta nodarbību laikā un pieaugušais skolēns šo informāciju pārbauda attiecībā pret to, ko ir pieredzējis. Šādi tiek transformēta gan informācija, gan pieredze jaunā vai arī zināmā priekšmetā jeb parādībā. Tādējādi tiek attīstītas prasmes, noskaidrots personīgais redzējums un paplašinātas savas zināšanas, lai radītu tādu rezultātu, kādu to vēlas.
Mūsdienu strauji mainīgajos sabiedrības procesos un informācijas pārpilnībā, ir jāizvērtē, vai viss, kas ir iekļauts mācību programmā būs noderīgs turpmākajā dzīvē. Tādēļ, mācīšanās cikla posmi ir tās fāzes, kurās vai nu notiek mācīšanās, vai arī nenotiek, kā arī svarīgi ir aplūkot visus posmus kā vienotu veselumu.
…