Secinājumi
1. Mūsuprāt, izmantojot pienu ar lielāku tauku saturu, izdevās pagatavot sātīgāku un labāku biezpienu, kas redzams 4.attēlā . Izmantojām 3,5% lauku, nehomogenizētu pienu, šim pienam bija vislielākās tauku lodītes, tas ir 6,97 μm2 7 reizes lielākas nekā 0,5% veikala pienam, kurš bija homogenizēts.
2. Mērot piena pH nosaka tā skābumu. Literatūras avotos minēts, ka svaiga piena pH ir robežās no 6,5 līdz 6,7, no pētītajiem pieniem šajās robežās iekļāvās tikai veikalā pirktais piens ar tauku saturu 0,5%.
3. Veicot piena paraugiem krioskopiju, nosakot to sasalšanas temperatūras, kuras visiem paraugiem bija vienlīdzīgas ar minimālu starpību. Ierīce uzrādīja, ka visiem govs piena paraugiem bija 0% ūdens klātbūtne.
4. Salīdzinot organoleptiskās vērtēšanas rezultātu, secinam, ka visu pienu paraugi bija bez blakus smaržām, kā arī krāsas atbilda literatūras avotos aprakstītajam - balta vai iedzeltena. Iedzeltenu krāsu novērojām lauku pienam, to iespējams ietekmējusi barība, ar kādu govs tikusi barota.
…