Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека

Выгодно: цена со скидкой!

Обычная цена:
5,49
Экономия:
0,99 (18%)
Со скидкой*:
4,50
Купить
Добавить в список желаний
Идентификатор:975370
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 07.10.2004.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: 7 единиц
Ссылки: Не использованы
Содержание
Nr. Название главы  Стр.
  Ievads    3
  Darba mērķis    4
1.  Pievienotas vērtības nodoklis    5
1.1.  Nodokļa raksturojums    5
1.2.  Likumā lietoti specifiskie termini    8
2.  Nodokļa maksātāji    11
2.1.  Ar nodokli apliekamas personas un darījumi    11
2.2.  Ar nodokli neapliekamās personas un darījumi    13
3.  Nodokļa likmes    16
3.1.  Nodokļa aprēķināšanas un maksāšanas kārtība 8.pants    20
4.  Trīsstūrveida darījumi    24
5.  Pievienitas vērtības nodokļa dinamika Latvijas Republikā    25
  Secinājumi un priekšlikumi    28
  Izmantotas literatūras saraksts    29
Фрагмент работы

No­dok­ļu sis­tē­ma ra­dās dzi­ļā se­nat­nē, kad pa­rā­dī­jās pirm­ie val­stis­kie vei­do­ju­mi. Pir­mat­nē­jās val­stis ek­sis­tē­ja ap­lau­pot sa­vas kai­miņ­ze­mes, līdz­ko valsts ka­se ti­ka iz­tuk­šo­ta, to vald­nie­ki uz­sā­ka jaun­us ka­rus. Tā ti­ka pa­ver­dzi­nā­tas vā­jā­kās val­stis, no ku­rām ie­ka­sē­ja no­de­vas, ta­ču jeb­ku­ra dar­bī­ba iz­rai­sa pre­tdar­bī­bu. Arī vā­jā­kie val­stis­kie vei­do­ju­mi pa­kā­pe­nis­ki ie­mā­cī­jās aiz­stā­vē­ties – vei­do­jot re­gu­lā­rās ar­mi­jas, ku­ru uz­tu­rē­ša­nai bi­ja ne­pie­cie­ša­mi lī­dzek­ļi un valsts va­ra lū­dza tau­tu tos vākt. Tā­de­jā­di mi­li­tā­rie iz­de­vu­mi ra­dī­ja pir­mos no­dok­ļus, kas bi­ja savs veids kā kon­fis­cēt da­ļu no cil­vē­kiem pie­de­ro­šā tī­rā pro­duk­ta. Pēc tam nau­du sā­ka vākt pil­sē­tās, lai at­tīs­tī­tu sa­bied­ris­kos pa­kal­po­ju­mus, vei­do­jot vie­tē­jos no­dok­ļus. Ja sā­ku­mā no­dok­ļa vāk­ša­nu Ie­dzī­vo­tā­ji uz­ska­tī­ja par lau­pī­ša­nu, tad ta­gad ie­ka­sē­ša­na bi­ja pa­ras­ta pa­rā­dī­ba, jo vald­nie­ki ne­vis pie­pra­sī­ja, bet lū­dza sa­vu ie­dzī­vo­tā­ju at­ļau­ju, kam pre­to­ties, pro­tams, ne­va­rē­ja. To­laik no­dok­ļu mak­sā­ša­nu un ie­ka­sē­ša­nu pār­val­dī­ja spe­ci­āli vald­nie­ka no­rī­ko­tas per­so­nas, un ne­ap­šau­bā­mi arī pa­ši vald­nie­ki.
No­dok­ļi pēc bū­tī­bas ir ob­li­gā­ti mak­sā­ju­mi, ko valsts un mu­ni­ci­pā­lās valsts ie­stā­des, ie­ka­sē no fi­zis­kām un ju­ri­dis­kām per­so­nām li­kum­do­ša­nā no­teik­ta­jā kār­tī­bā, tie ir valsts un vie­tē­jās pār­val­des in­sti­tū­ci­ju bu­dže­ta lī­dzek­ļu vei­do­ša­nas gal­ve­nais avots.
No­dok­ļi ir it kā brīv­prā­tī­gi pie­spie­du kār­tas mak­sā­ju­mi. To for­mu­lē­ju­mi li­ku­mos, ku­ri re­gu­lē at­tie­cī­go no­dok­ļu mak­sā­ša­nas un ie­ka­sē­ša­nas kār­tī­bu, bie­ži vien ir grū­ti iz­skaid­ro­ja­mi un sa­pro­ta­mi, un to pa­rei­zai pie­lie­to­ša­nai ir ne­pie­cie­ša­mi spe­ci­āli cil­vē­ki, kas ie­gu­vu­ši at­tie­cī­gu iz­glī­tī­bu jeb ju­ris­ti.
Lat­vi­jas no­dok­ļu sis­tē­ma sa­stāv no vai­rā­kiem no­dok­ļiem – pie­vie­no­tas vēr­tī­bas no­dok­lis, ak­cī­zes no­dok­lis, mui­tas no­dok­lis u.c., ku­rus at­se­viš­ķi iz­ska­tīt un iz­skaid­rot nav ie­spē­jams, jo vai­rāk vai ma­zāk, bet tie sa­vā star­pā ir sais­tī­ti un li­ku­mā par vie­nu no­dok­li ir at­sau­ces uz ci­tu li­ku­mu.
Ša­jā dar­bā tiek ap­ska­tīts pie­vie­no­tas vēr­tī­bas no­dok­lis ( turp­māk – PVN ) – tiek rak­stu­rots no­dok­lis kā tāds, tā ko­or­di­nē­ša­na, li­ku­mā iz­man­to­tie īpa­šie ter­mi­ni, no­dok­ļa mak­sā­tā­ji, ap­lie­ka­mie un ne­ap­lie­ka­mie da­rī­ju­mi. Ta­ču ne­tiek ap­ska­tīts no­dok­ļa uz­rā­dī­ša­na grā­mat­ve­dī­bā. Dar­bā tiek mek­lē­tas at­bil­des uz jau­tā­ju­miem, kas ir PVN? un kas to mak­sā?, bet ne­tiek ras­ta at­bil­de kā? un kur to pa­rā­da?.…

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −7,29 €
Комплект работ Nr. 1206326
Загрузить больше похожих работ

Отправить работу на э-почту

Твое имя:

Адрес э-почты, на которую отправить адрес работы:

Привет!
{Твое имя} советует Тебе посмотреть работу в интернет-библиотеке Atlants.lv на тему „Pievienotas vērtības nodokļa loma nodokļu sistēmā”.

Адрес работы:
https://rus.atlants.lv/w/975370

Отправить

Э-почта отправлена.

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация