Vai tas maz mūsdienās vairs ir iespējams noskatīties kādu televīzijas pārraidi bez reklāmas pauzēm, vai izlasīt kādu preses izdevumu, kurā neparādītos reklāma? Tad cilvēkam būtu jāveido pašam sava pasaule, bet tas ir pilnīgs absurds. Šķiet visa saziņa savā veidā pastāv pateicoties reklāmdevējiem, kas to apmaksā.
Tajā pat laikā arī reklāma ir māksla. Reklāmas veidotājam ir jāzina ļoti daudz lai spētu izveidot tādu reklāmu, kas spētu piesaistīt patērētājus. Ir dažādi veidi kā ietekmēt patērētāju iegādāties kādu preci un viens no tādiem ir ar reklāmas palīdzību apšaubot pircēja sociālo stāvokli.
Problēma: Reklāmas būtība ir informēt patērētājus par kādu preci vai pakalpojumu, par tā īpašībām un pie lietojamību. Tomēr ar kādiem līdzekļiem tas tiek darīts, tas ir cits jautājums. Šķiet cilvēki pamazām sāk saprast daudzās reklāmas viltības, ko reklāmu veidotāji cenšas izmantot savā darbībā. Tādēļ reklāmistiem ir jārakņājas pa psiholoģijas grāmatām, lai atrastu jaunas iespējas, kā ar reklāmas palīdzību ietekmēt patērētāju izvēli. Vērojot pašreizējās reklāmas var pamanīt, ka šobrīd īpaši cenšas izmantot paņēmienus, kur tiek noniecināts cilvēks, kas attiecīgo preci nelieto. Līdz ar to tiek parādītas reklamētās preces pozitīvās īpašības, kas cilvēkam palīdzēs kļūt labākam, pievilcīgākam, skaistākam utt.
Darba mērķis: Pārbaudīt, vai reklāma spēj ietekmēt patērētājus iegādāties preci, kas tiek reklamēta apšaubot viņa sociālo atbilstību.…