SECINĀJUMI, PRIEKŠLIKUMI
1. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersona pildot savus dienesta pienākumus CSNg vietā, lieto individuālos aizsardzības līdzekļus, savas zināšanas, iemaņas un pieredzi.
2. Ugunsdzēsējam glābējam ir aizliegts atrasties starp gaisa spilvenu un cietušo. Nostrādājot drošības spilvenam, var lauzt netiktai sev kaklu, bet arī stipri traumēt cietušo ar savu ķiveri.
3. Ja cietušais ir pie samaņas bīstamie faktori viņu neietekmē un nav lielas asiņošanas, cietušo labāk lieku reizi neaizstigt un sagaidīt NMPD. Bet ja ir bīstamo faktoru ietekme, liela asiņošana vai cietušais neelpot ir jārīkojas zibenīgi jāvelk ārā no bīstamas zonas.
4. Hipotermija ir strauja vai citāda ķermeņa atdzišana. Atdzišana no normālas ķermeņa temperatūras uz nenormālu. Grūti strādāt CSNg vietā kad ir daudz cietušo, auksti laika apstākļi un NMPD ir ceļā. Resursu un inventāra skaits ir ierobežot. Jābūt radošam.
5. Ar imobilizācijas dēļa palīdzību cietušo var ātri un droši iznest no bīstamas zonas. Cietušais tiek fiksēts ar speciālām jostām pie imobilizācijas dēļa četrās vietās: kājgaļu, ceļgalu, jostu un krūšu vietās. Cietušais ir piestiprināts tik droši, pat ja apgriezt dēli otrādies, tas neizkritīs no tā.
…