Politiskā kultūra – par to pēdējos gados ir daudz runāts, gan mēdijos, gan grāmatās. Tomer vēl joprojām par to kas ir politiskā kultūra ir maldīgs uzskats. Uzskats, kas nereti saistās ar morāli, ētiku, kulturalo. Tomēr politiskā kultūra nemaz nav nekas kulturāls. Politiskā kultūra katrai tautai ir savādāka, to veido katrs pats ar savu attieksmi, zināšanām, pieredzi.
Sabiedrībā valda uzskats, ka politiskā kultūra ir attiecināma tikai uz politiķiem. Tomēr visa sabiedrība ir politikās kultūras veidotāji. Tas cik ļoti sabiedrība iesaistās politiskajās darbībās. Vai sabiedrība piedalās vēlēšanās, cik aktīvi? vai sabiedrība ir zinoša par politiskajiem notikumiem, vai tā neizdara muļķīgus secinājumus? Vai sabiedrība ir apmierināta ar valdību?
Katrai valstij politiskā kultūra ir atšķirīga. Ir valstis kura iedzīvotāji ir ļoti aktīvi, bet ir valstis, kurās iedzīvotāji ir neaktīvi. Neviens zinātnieks nav atklājis kādēļ tā tas ir. Katram cilvēkam ir savs viedoklis par to, kāda ir ietekme uz politisko lēmumu pieņemšanu, vai vienkārši ir kaut neliela interese par politikā notiekošo. sabiedrība ir tā valsts daļa, kurai ir vislielākā teikšana, jo tieši viņi regulē un nosaka procesus politikas jomā. Neapšaubāmi politikas zināšanas ir nepieciešamas jebkuram cilvēkam, jo dzīvojot sabiedrībā viņš nepārtraukti sadarbojas ar citiem cilvēkiem un valsti. Politiskā kultūra ir attieksme, uzskati, zināšanas un pārliecība pret politiku.