Kāpēc es izvēlējos tieši šo tēmu – prasme klausīties, tās nozīme komunikāciju procesā? Tāpēc, ka šī tēma ir raksturīga tieši man, vismaz es tā domāju! Bieži vien manā dzīvē notiek tā, ka daudzi no manām paziņām un labākajiem draugiem uztic man gan savas bēdas, gan prieku, kas viņu dzīvē ir noticis. Tāpēc, es sevi uzskatu par prasmīgu klausītāju!
Psiholoģija ir zinātne, kas pēta psihiskās parādības, un kā vienu no šīm psihiskajām parādībām, kuru es pētīšu sīkāk ir spēja jeb prasme klausīties un tās nozīme komunikāciju procesā. Klausīšanās ir informācijas uztveres process, kura laikā informācija tiek saņemta, apjēgta un interpretēta. Komunikācija ir apmaiņa ar informāciju starp partneriem.
Manuprāt, prasme klausīties ir vissvarīgākā cilvēka komunikācija, kura piemīt tikai mazākajai daļai cilvēku uz šīs pasaules. Ja mēs pratīsim prasmīgi klausīties, tad arī mūsu partneriem jeb sarunas biedriem par mums radīsies labāks iespaids un viņi spēs vairāk mums uzticēties. Uzklausot savu partneri, mēs par viņu uzzinām daudz ko jaunu, piemēram, kādas ir viņa vajadzības un intereses. Klausoties savā partnerī, mēs no viņa saņemam daudz jaunas informācijas. Ja mēs esam uzmanīgi klausījušies to, ko stāsta mūsu partneris, mēs droši vien uzdosim viņam par stāstāmo tēmu jautājumus un līdz ar to gaidīsim no viņa atbildes. Uzdodot jautājumus mēs secinām, ka ne tikai esam uzmanīgi klausījušies, bet arī sapratuši par ko partneris ir runājis un izrādam tam pat ļoti patiesu ieinteresētību. …