Par sava darba tematu es izvēlējos preču zīmes. Kad Latvija atguva neatkarību, kļuva aktuāls jautājums par dažādu preču zīmju izmantošanu, to oriģinalitāti, viltošanu un veidošanu. 2004. gadā Latvija, iespējams, jau būs Eiropas Savienības dalībvalsts. Lai sagatavotos Eiropas Savienības vienotajam tirgum, mūsu uzņēmējiem ir nopietni jāstrādā, lai nostiprinātu savas preču zīmes, jo ir svarīgi, lai Latvijas preces būtu pievilcīgas un spētu konkurēt Eiropas un pasaules tirgū.
Mana darba mērķis ir noskaidrot preču zīmju darbības pamatprincipus. Lai sasniegtu šo mērķi es izvirzīju šādus uzdevumus:
izpētīt preču zīmju nozīmi uzņēmējdarbībā;
izpētīt preču zīmju veidošanas procesu un attīstības posmus;
iepazīties ar globālajām (pasaules mēroga) preču zīmēm un ar Latvijas jaunajām preču kvalitātes zīmēm.
Galvenā pētniecības metode – darbs ar preses materiāliem, to apkopošana un analīze. Grūtības sagādā tas, ka Latvijā nav veikti nopietni pētījumi par šo tēmu, līdz ar to nav pieejama attiecīga zinātniskā literatūra. Ziņas par preču zīmēm ņemtas arī no interneta. Darbs sastāv no 3 nodaļām – 1.nodaļa – preču zīmes vispārīgs apskats, 2.nodaļa – preču zīmes veidošana, 3.nodaļa – preču zīmes pasaulē un Latvijā.
Preču zīme ir uzņēmuma preču vai pakalpojumu iezīmēšanai lietots nosaukums, simbols vai attēls.[1] Piemēram, jums patīk noteiktas markas kafija. Jūs aizejat uz veikalu un no desmitiem citu kafijas šķirņu izvēlaties tieši to. Šīs kafijas ražotājs pieliek visas iespējamās pūles, lai jūs vienmēr varētu atšķirt jūsu iecienīto (viņa) kafiju no visām pārējām.
Preču zīme ir tāds pats īpašuma priekšmets kā jebkurš cits materiāls objekts. To var pārdot vai uzdāvināt. …