Secinājumi
1. Probācijas dienesta aizsākumi meklējami angļu krimināltiesībās viduslaikos., taču Latvijā Valsts probācijas dienesta darbība tika uzsākta 2003. gada 7. oktobrī.
2. Probācijas dienestam ir astoņas funkcijas, taču, strādājot ar radikalizētām personām, visefektīvākās ir uzraudzības funkcija un funkcija, kas nodrošina probācijas programmu izstrādi un īstenošanu.
3. Radikalizācija ir process, kurš iesākās mikro līmenī un var tikt ietekmēts arī mezo un makro līmenī. Tā var pāraugt darbībās, kas ir krimināli sodāmas.
4. Ekstrēmismu var saprast, kā kustību, kas iebilst pret esošo kopienas struktūru un, lai sasniegtu savus mērķus, tiek izmantotas spēka pielietošanas metodes.
5. Plašsaziņu līdzekļos ir atrodama, tiek atspoguļota, informācija par atsevišķām radikalizētām personām, kā arī valsts politiskajā, sociālajā situācijā pretnostatītām (galēji kreisām vai labējām) grupām, organizācijām, kuru ideoloģija robežojas ar radikalizāciju, vai jau ir radikalizētas un ekstrēmas.
6. Laika posmā no 2013. gadam līdz 2016. gadam Latvijā pēc Krimināllikuma 78. panta ir tiesāti un nodoti Valsts probācijas dienestam 23 notiesātie, no kuriem nosacīti notiesāti līdz vienam, gadam ir 13, nosacīti notiesāti līdz diviem gadiem - 7, brīvības atņemšana uz vienu gadu - 1 un piespiedu darbs - 2.
…