Dokumentu precīzai izstrādāšanai un noformēšanai ir liela nozīme jebkura uzņēmuma darbībā, kā arī katra cilvēka dzīvē un darbā. Pareizi uzrakstīts un noformēts dokuments stiprina uzticību, veido labu tēlu un līdz ar to var sekmēt uzņēmuma darbību.
Komersants ir tiesīgs nodarbināt sev nepieciešamo personālu un pieaicināt palīgus. Palīgu uzdevumi var būt visdažādākie, tomēr nozīmīgākais no visiem uzdevumiem ir darījumu slēgšana. Visparastākais veids, kā pamatot palīga darbību, ir pēc Civillikuma noteikumiem izdot pilnvaru, tomēr komercstrīdos un tiesu praksē pierādījies, ka pilnvara nesniedz pietiekamu aizsardzību komercattiecību dalībniekiem.
Stājoties spēkā Komerclikumam, tā normas radīja arī jaunus komercattiecību institūtus. Viens no tiem ir prokūra. Komerclikums piedāvā komercdarbībā lietot īpaša veida pilnvaru, kas radītu skaidras un vienkāršas komercattiecības, kā arī paaugstinātu to drošību.
Šajā darbā ir aplūkota ļoti aktuāla tēma mūsdienās. Prokūras izmantošanas iespēju ar katru gadu izvēlas vairāk un vairāk uzņēmēju. Prokūra ir visjanākais juridisks instruments un to sniegtās priekšrocības pagaidām vēl nav līdz galam izzinātas. Prokūras uzdevums ir nodrošināt komercattiecību drošumu un skaidrību, aizsargāt labticīgo trešo personu intereses darījumos, kuros komersantu pārstāv prokūrists, un līdz ar to sekmēt komercdarbību. Ja pilnvarojuma faktu vēl var pārbaudīt salīdzinoši vienkārši, piemēram, ar rakstiskas pilnvaras uzrādīšanu, tad pilnvarojuma apjoma noteikšana bieži rāda īpašas problēmas, jo pilnvarojuma apjoma formulējuma interpretācijas var atšķirties. Tādēļ ir izveidoti prokūras un parastās komercpilnvaras institūti, kuri, pārnesot tiesiskās aizsardzības akcentu no komersanta uz trešo personu, samazina risku un ir piemērotāki komerctiesiskās apgrozības vajadzībām.…