Secinājumi
1. Rakstot referātu par tēmu ‘’Prokuratūras struktūra un uzdevumi’’, darba autore secina, ka prokuratūrai ir ļoti liela nozīme tiesu varas un izpildvaras sistēmā.
2. Darbu beidzot, darba autore guva priekšstatu par LR Prokuratūras struktūru, darbības pamatprincipiem un uzdevumiem, ko tā veic, kā ari guva priekšstatu par iespējamajām problēmām iestādes darbā.
3. Latvijas Republikas Prokuratūra ir izveidota 1990.gada 26.septembrī, kad Latvijas Republikas Augstākā Padome pieņēma likumu “Par prokurora uzraudzību Latvijas Republikā”. Likums stājās spēkā ar tā pieņemšanas dienu un noteica prokuratūras organizācijas un darbības galvenos principus, kā arī prokuroru pilnvaras.
4. Kopš 1994.gada 1.jūlija Latvijas Republikā ir spēkā 1994.gada 19.maija Saeimas pieņemtais “Prokuratūras likums”, kura normas ir saistošas līdz pat šim brīdim, ņemot vērā grozījumus, kas tikuši izstrādāti līdz šim.
5. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.
6. Prokurora darbības tiesiskais pamats ir Satversme, Prokuratūras likums un citi likumi, kā arī normatīvie akti.
7. Prokuratūra ir vienota, centralizēta triju pakāpju iestāžu sistēma, ko vada ģenerālprokurors.
8. Latvijas Republikas Prokuratūras struktūras galvenais elements ir Ģenerālprokuratūra.
9. Ģenerālprokuratūru veido trīs departamenti- Krimināltiesiskais departaments, Personu un valsts tiesību aizsardzības departaments, Darbības analīzes un vadības departaments- un nodaļas (īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļa un iekšējā audita nodaļa).
10. Latvijā tiesu apgabalu prokuratūras ir sadalītas piecu tiesu apgabalu teritorijās ( Rīgas, Latgales, Zemgales, Vidzemes, Kurzemes).
…