Nobeigums
Psiholoģijas zinātne ir veikusi garu attīstības ceļu. Jau pirms agrīnās psiholoģijas novirzienu rašanās, izcilie filozofi Platons, Aristotelis un citi tā laika zinātnieki, ir būtiski veicinājuši psiholoģijas attīstību. Psiholoģija aizsākās, kad diženie filozofi sāka domāt vairāk par cilvēka dvēseli un dabu. Tolaik sniegtās atbildes pēc to garīgās substances nebūt nav nepilnīgākas par mūsdienu atbildēm, taču tām trūka tehniskā un dabaszinātniskā pamatojuma.
Psiholoģijas jēdziena definīcijas ir atkarīgas no priekšstata par psihi katrā laikmetā. 20. gadsimta sākumā sāka veidoties vairākas pētnieku grupas, kuras sāka pētīt un analizēt cilvēku dažādās psihiskās parādības. Lai arī sākotnēji katrs novirziens pastāvēja par “savu taisnību”, laikam ejot, tie spēja apmainīties viedokļiem, pētījumiem, papildinot savus pētījumus, izveidot nozares, kuras cieši ir saistītas cita ar citu, tā palīdzot vairāk izprast cilvēka dabu un procesus.
Cilvēks ir ļoti individuāla būtne, kuru izpētīt līdz galam nav iespējams. Tāpēc atskatoties uz psiholoģijas zinātnes rašanās, un salīdzinoši ātro progresēšanas laiku, katra zinātnieka, psihologa ieguldījums ir neizmērojams psiholoģijas zinātnē, kurai vienmēr būs jauni atklājumi, secinājumi, pētījumi, ar kuru palīdzību var palīdzēt var labāk izskaidrot cilvēciskos procesus, radītās problēmas, cilvēka mijiedarbību ar apkārtējo vidi.
…