Mūsu izvēlētā tēma bija „Psiholoģiskais pētījums par psiholoģisko klimatu organizācijās A un B”. Mūs interesēja, kādas attiecības ir starp vispārizglītojošo skolu mācībspēkiem, ar kādām problēmām šie cilvēki saskaras ikdienā, komunicējot vienam ar otru. Vēlējāmies noskaidrot, kādi risinājumi tiek ieteikti no speciālistu puses, kā arī rast, iespējams, jaunus variantus, kā tikt ar šīm problēmām galā.
Vislielākā interese pašā sākumā mums bija par iespēju salīdzināt divu organizāciju kolektīvu attiecības, tādēļ izvēlējāmies divas līdzīgas skolas, kurās būtiski atšķiras skolēnu un pedagogu skaits, kā arī ģeogrāfiskais novietojums ir citāds – viena ir pilsētas skola, otra ir pagasta centra skola. Lai atklātu, kādas problēmas tiek risinātas skolās, mēs izvēlējāmies veikt aptauju ar anketu palīdzību.
Anketas rezultātu apkopošana un analīze deva ieskatu, kas kopīgs un kas atšķirīgs šajās divās skolās. Bija iespējams veikt secinājumus, kā teorijā aprakstītās problēmas izpaužas reālajā dzīvē. Centāmies sniegt rekomendācijas balstoties gan uz teorētiķu ieteiktajiem risinājumiem, gan uz saviem novērojumiem un idejām.
Pētījuma sākumā izvirzījām divus galvenos jautājumus: respondenta attiecības ar vadītāju un ar kolēģiem. Īpašu uzmanību pievērsām salīdzinājumam starp divām skolām, lai saprastu, vai pastāv atšķirība darbinieku skaita ievērojamās starpības dēļ. Tā kā skolotāju kolektīvi ir izteikti sievišķīgi, vēlējāmies izmantot iespēju noskaidrot, kādu iespaidu šis fakts atstāj uz kopējā kolektīva mikroklimatu.…