NOBEIGUMS
Kopīgais mērķis visām informācijas sistēmām, neatkarīgi no informācijas resursu (datu) veida un informācijas tehnoloģijām ir atbalstīt objekta dinamisku informācijas modeli. Mūsdienās izplatītākās datorizētās informācijas sistēmas ir datubāžu sistēmas. Datubāze ir pastāvīgu datu kopums, ko izmanto kāda informācijas sistēma (uzņēmuma, iestādes, valsts utml.).
Neskatoties uz to, cik plašs var būt datubāzes sistēmas lietotāju loks, universālās informācijas sistēmas nav. Katra no tām ir specializēta jeb unikāla, jo šāda sistēma modelē konkrētu objektu un tā procesus, atbalsta tikai tam raksturīgos informācijas resursus, kas ir saistīti ar noteiktu momentu vai laika posmu.
Ar reālā laika datubāžu (In-Memory Database) pārvaldības sistēmām saprot, ka sistēmas darbība kaut kādā veidā tiek saskaņota ar reālo laiku. Pēdējos gados interese par reālā laika datubāzes sistēmu praktisko izmantošanu ir strauji pieaugusi. Ikdienā cilvēki parasti to neapzinoties saskaras ar šīm sistēmām izmantojot telekomunikācijas pakalpojumus, piemēram, mobilos telefonus.
Reālā laika datubāze tiek ievietota operatīvajā atmiņā, kas mūsdienās ir visātrākais atmiņas veids, nodrošinot ātrāku piekļuvi datiem un analītiskai informācijai, salīdzinot ar citu veidu datubāzēm. Indeksu izmantošana, pamatojoties uz T-koka uzbūvi, ko izmanto Oracle TimesTen, palīdz samazināt atmiņas apjomus un vienkāršo meklēšanas procedūru.
…