Secinājumi
Lai atbildētu uz zinātniskās pētniecības darbā uzstādīto pētāmo jautājumu” Vai reemigrācijas atbalsta pasākumi ir efektīvi un kas ietekemē to efektivitāti?” autors veica darba izstrādes sākumā noteiktos darba uzdevumus, pēc to izpildes atbilde uz pētāmo jautājumu ir:
1. Balstoties uz Latvijas demogrāfisko situāciju ar nemainīgu populācijas samazināšanos ir svarīgi ieguldīt līdzekļus reemigrācijas atbalsta pasākumos, lai sekmētu populācijas stabilizēšanos vai pat pieaugumu.
2. Šobrīd ir viena valsts organizācija, kas strādā kā reemigrantu atbalsta programma, kura atbalsta reemigrantus ar darba atrašanu, mājokļa atrašanu un adaptēšanos dzīvei atgriežoties. Līdzās valsts organizācijai strādā arī nevalstiskās organizācijas un privātie uzņēmēji, kas tieši un netieši sekmē reemigrācijas procesus, kā adaptēšanos dzīvei Latvijā, darba vietas atrašanu, emigrantiem noderīgas informācijas nodrošināšanu.
3. Valsts organizācijai ir priekšrocības informācijas publicitātei, jo tā tiek vairāk publicēta pašvaldību mājaslapās un valsts mājaslapā, radio un televīzijā, bet nevalstiskajām organizācijām ir grūtāk izcelties, jo tām ir mazāks finansējums.
4. Jāuzsver arī tas, ka privātajiem uzņēmumiem un nevalstiskajām organizācijām nav valsts piešķirta finansiāla atbalsta. Tās tiek atbalstītas, iesaistot dažādās ar reemigrāciju saistītos jautājumos.
5. Analizējot intervijas, tika detalizētāk izpētīta programmu darbība, rezultāti, attīstības plāni un reemigrācijas atbalsta programmu pārstāvju redzējumu par reemigrācijas procesiem Latvijā, lai autors izprastu ar reemigrāciju saistītās tendences. Pārstāvju intervijās apstiprinājās anketās iegūtie rezultāti par programmu publicitātes trūkumu.
…