Reģionālās attīstības ietvaros tiek veikti dažādi pasākumi, lai mazinātu reģionālās atšķirības un atbalstītu ekonomiskās aktivitātes reģionos. Reģionālās attīstības problēmas neskar tikai valsti, bet gan sabiedrību kopumā, jo reģionu attīstības ietvaros var tikt veicināta uzņēmējdarbība, iedzīvotāju labklājība un dzīvošanas apstākļi. Līdz ar ko sabiedrība veido reģionus, reģioni – valsti un valsts var konkurēt ar ārējo tirgu.
Autore uzskata, ka šis temats ir aktuāls, jo jaunā VARAM reģionālā un novadu reforma turpmākajā laikā ietekmēs katru plānošanas reģionu un tajā esošos novadus. Reģionos arī ir vērojama izteikta nevienlīdzība, tādēļ, izvēloties Vidzemes plānošanas reģionu tiks pētīti dati par esošo situāciju, reģiona konkurētspēju un izaugsmes iespējām, un apskatīta jaunā politika un paša Vidzemes plānošanas reģiona stratēģija turpmākajai attīstībai.
Kursa darba mērķis ir izpētīt Vidzemes plānošanas reģionu un tā problēmas, apskatīt pieejamos rādītājus, kā arī analizēt jauno reģionālo politiku un stratēģiju, tās ietekmi uz Vidzemes plānošanas reģionu. Apskatot iespējas un perspektīvas veikt secinājumus un sniegt priekšlikumus Vidzemes plānošanas reģiona attīstībai.…