SECINĀJUMI
1. Izmantojot reklāmu, uzņēmums veido savu tēlu, informē patērētāju un pārliecina viņu par attiecīgās preces unikalitāti, labumu un nepieciešamību.
2. Pretrunā ar valdošo uzskatu, lielākajai sabiedrības daļai nav negatīva, bet gan neitrāla attieksme pret reklāmu. Mūsuprāt, tas ir tādēļ, ka Latvijas reklāmas dažkārt ir tik intensīvas, ka patērētājam zūd interese par produktu, tam vairs nepievērš uzmanību un paliek vienaldzīgi pret preci, tādēļ reklāmas mērķis netiek sasniegts.
3. Izvēloties preces vai pakalpojumus, patērētājs konkrēto zīmolu asociē ar savām vērtībām un normām, tādēļ lielai daļai respondentu ētika un likumdošanas ievērošana ir ļoti svarīga. Cilvēki nevēlas iegādāties preci vai pakalpojumu, kurš nav saskaņā ar viņu morāles principiem, un to lietot, jo tad patērētājs jūtas tā, it kā atbalstītu kaut ko nepareizu, sliktu.
4. Lielākā daļa cilvēku ikdienā pievērš uzmanību reklāmai un vispopulārākie plašsaziņas līdzekļi, kur cilvēki visbiežāk pamana reklāmu ir internets, televīzija un radio. Reklāmai presē ir vismazākā popularitāte, pēc autoru domām tas ir tāpēc, ka tā nespēj pievērst patērētāja uzmanību, tā nav tik izteiksmīga, lai motivētu viņu darbībai.
5. Patērētājus neietekmē reklāmas, preces izcelsmes valsts, taču, ja tiek reklamēts kāds pasaulē pazīstams zīmols, respondenti atzīst, ka tas ietekmē viņu izvēli.
…