Mums pašiem neapzinoties mūsu prātu, apziņu un zemapziņu ikdienā iespaido jebkurš mākslas veids - dzejolis, filma, teātra izrāde, TV raidījums, mūzika un reklāmas. Mums pašiem nenojaušot tie manipulē ar mūsu psihi. Jau gadsimtiem ilgi mūzika tiek izmatota dažādiem cilvēka ietekmēšanas procesiem. Mūzika slēpj sevī milzīgu spēku, tā spēj iedarboties dziedinoši, tā pat ar mūzikas starpniecību iespējams manipulēt ar cilvēku, tāpēc mūzika mūsdienās kļuvusi par iespaidīgu un efektīvu ieroci mārketinga un tirdzniecības jomās, visplašāk mūzika tiek pielietota reklāmās. Kā zināms reklāma iedarbojas uz cilvēka prātu, jūtām, paradumiem, domāšanu, lai veicinātu preču pieprasījumu. Lai pievērstu un noturētu uzmanību, reklāmas veidotāji manipulē ar jebkādiem līdzekļiem, lai to padarītu pēc iespējas efektīvāku un tāpēc tajā tiek izmantoti īpaši, cilvēka uzmanību augstākajā mērā piesaistoši elementi, un viens no tiem ir mūzika. Tāpēc izvēlējos pētījuma tematu: Reklāmas muzikālā noformējuma nozīme attieksmes veidošanā pret TV reklāmu.
Tāpēc izvirzīju hipotēzi – Skatītāju attieksme pret TV reklāmām ir pozitīva, ja reklāmā tiek izmantota viņiem labi pazīstama un patīkama dziesma, melodija.
Uz hipotēzes pamata izvirzīju pētījuma mērķi - balstoties uz teorētiskiem pētījumiem, un iegūtajiem empīriskiem rezultātiem izpētīt, kā TV reklāmā izmantotā mūzika ietekmē TV reklāmas skatītāja attieksmi pret reklāmu, un izstrādāju pētījuma uzdevumus –
1) noskaidrot kas ir mūzika un izpētīt tās daudzveidīgo ietekmi uz cilvēku;
2) noskaidrot, kādas ir TV reklāmas priekšrocības un tās iedarbību uz cilvēka psihi;
3) noskaidrot vai mūzikas izmantošana TV reklāmā piesaista skatītāju uzmanību un motivē noskatīties attiecīgo reklāmu;
4) secināt kāda mūzika piesaista skatītāju uzmanību.
Darbā izmantotās pētīšanas metodes:
Zinātniskās, metodiskās un periodiskās literatūras studijas pētāmās problēmas aspektā,
Anketēšana, lai izpētītu un salīdzinātu TV skatītāju viedokļus pētījuma hipotēzes pierādīšanai,
Datu apstrāde, izmantojot matemātiski statistiskās metodes.
Pētījuma objekts – pētījumā piedalījās 100 dažādi televīzijas skatītāji-interneta lietotāji.…