Ir interesanti lasīt dažādus pētījumus, kas parāda kā reklāma darbojas tieši no psiholoģiskā viedokļa, jo pa lielam tas notiek zemapziņā. Tāpēc ir diezgan grūti analizēt savu uzvedību, jo bieži vien mēs nesaprotam kāpēc mēs darām to ko mēs darām. Tam ir vajadzīgi pieredzējuši psihologi un kāds aprīkojums, kas mēra smadzeņu darbību, jo lai izskaidrotu kādu rīcību ko mēs neapzināmies tā pat var nesanākt.
Reklāmas speciālistiem pēc autores domām vajadzētu ļoti pievērt uzmanību, katrai reklāmas detaļai un to ļoti pārdomāt. Katra no detaļām (krāsa, vārdi, skaņa), kas tiek izmantota reklāmā nonāk cilvēka uztverē un tās strādā dažādi. Kāda izraisa emocijas, kāda asociācijas un tam visam ir jābūt saliktam tā, lai zemapziņā nonākot līdz veikalu plauktiem patērētājs arī izvēlētos to produktu ko reklāma reklamēja. Reti kad patērētājs nonākot veikalā un domā – es taču redzēju šīs mērces reklāmu, jāpaņem šī mērce. Parasti cilvēki domā reklāmā bija teikt, ka tā ir garšīga un veselīga, tāpēc es viņu paņemšu. Tā tas ir, reklāmai ir jārada emocijas un asociācijas, vienkārši reklāma nemotivēs iegādāties vienkārši preci, tāpēc ka tā grib ražotājs.
Secinājumi
• Reklāma ir jāveido tā, lai tā piesaistītu uzmanību, veidoti interesi, rosinātu vēlmi un beigās patērētājs nopirktu produktu.
• Reklāma uz cilvēkiem iedarbojas gan apzināti, gan neapzināti, tāpēc, lai izveidotu veiksmīgu reklāmu ir jāizmanto psiholoģijas pētījumi.
• Cilvēks ikdienā darbojas uz praiminga bāzes, proti vadās pēc zemapziņas, tāpēc reklāmu vajadzētu veidot atceroties šo faktu.
• Ikvienam elementam reklāmā ir nozīme uz skatītāja apziņu un zemapziņu, lai izveidotu efektīvu reklāmu vajadzētu ņemt vērā gan krāsas nozīmi, gan skaņas nozīmi, gan radītajām emocijām un asociācijām.
• Reklāmas pamatā ir vajadzīgs veidot izjūtas, vienalga kur tās būtu radušās.
…