Rēzekne ir Latvijas pilsēta. Pilsētas iedzīvotāji Rēzekni daudzina par Latgales galvaspilsētu. Rēzekne atrodas Latgales novada centrā.
Platība 17,48 km2. Iedzīvotāji: 41464 (1997.g.); latvieši 41,3%, krievi 51,8%, poļi 2.8%, baltkrievi 1.85, ukraiņi 1,35. Attālums no Rīgas 242 km.
Pilsētas teritorija robežojas ar Vērēmu pagastu ziemeļos, Griškānu pagastu austrumos un dienvidaustrumos, Ozolaines pagastu dienvidos un dienvidrietumos un Ozolmuižas pagastu rietumos.
Rēzekne ir nozīmīgs transporta centrs. To šķērso gan svarīgi valsts nozīmes autoceļi- no Gulbenes, no Krāslavas, gan starptautiskie autoceļi: Rīga- Maskava, Kauņa- Daugavpils- Sanktpēterburga. Aiz pilsētas R un Z robežas uzcelts apvedceļš. Pilsētu šķērso arī dzelzceļa līnijas Rīga- Maskava, Sanktpēterburga- Varšava. Rēzekne atrodas 63 km no Latvijas un Krievijas robežas, 685 km no Maskavas, 450 km no Sanktpēterburgas, 860 km no Varšavas. Rēzeknes dzelzceļš (stacija Rēzekne I un Rēzekne II) veic gan pasažieru pārvadājumus, gan krāvu pārvadājumus (arī tranzītpasažieru un tranzītkravu pārvadājums). Pilsētas iekšējā transportā izmanto autobusus (171),mikroautobusus (194).Lielākie transportuzņēmumi ir SIA ‘’RTA’’, valsts a/s ‘’Rēzeknes transserviss’’, valsts a/s ‘’Rēzeknes aotobusu parks’’, SIA ‘’Dekom’’. 8 km no pilsētas atrodas neliela lidosta (regulāri satiksmes pašlaik neizmanto). Darbojas trīs telefona centrāles, kas pieder SIA ‘’Lattelekom’’ Latgales zonas Rēzeknes nodaļai.
Pilsēta atrodas pašā Latgales vidū, Rēzeknes upes un Rēzeknes (Kovšu) ezera krastos. Tāpat kā Roma, arī Rēzekne guļ uz 7 pakalniem, viszemākā vieta pilsētā ir 130 m vjl., bet visaugstākā-160 m vjl. Īpatnējais reljefs, daudzie dārzi un apstādījumi veido gleznainu pilsētas ainavu. Visspilgtāk šo pilsētu savulaik raksturojis Latvijas prezidents Kārlis Ulmanis, teikdams: ‘’Rēzekne ir un paliek Latgales sirds’’.…