Nobeigums
Vispirms jāsaka, ka ir paveikts nozīmīgs darbs un kopš 2005. gada 1. oktobra Latvija Republikā spēkā ir jaunais Kriminālprocesa likums, kurš aizstāja līdz tam laikam ilgus gadus darbojošos Kriminālprocesa kodeksu. Protams, nav noslēpums, ka šis brīdis tika gaidīts ar lielu satraukumu un bažām par to, kā notiks jaunā likuma iedzīvināšana. Un jāsaka, ka šim satraukumam tiešām bija pamats, jo kā redzams, tad Kriminālprocesa likums ļoti krasi atšķiras no iepriekš spēkā bijušā Kriminālprocesa kodeksa.
Bet nu jau vairāk kā gadu ir spēkā un sekmīgi darbojas Kriminālprocesa likums. Jāatzīst, ka tas ir kopumā veiksmīgi izstrādāts un tā pieņemšana ir liels guvums. Protams, laika gaitā un piemērošanas procesā rodas dažādi jautājumi un atklājas neprecizitātes, vai neskaidrības, kas saistītas ar jauno normu piemērošanu praksē. Ir jau parādījušās diskusijas un pirmie secinājumi un apkopojumi par šī likuma efektivitāti un panākumiem. Un, protams, pastāv dažādi viedokļi par to, viena daļa uzskata, ka tas ir ļoti veiksmīgs, bet citi ir skeptiskāk noskaņoti pret to. Tomēr gan vieni gan otri atzīst, ka šis likums nav nevainojams un, protams, atklājas arī daži momenti, kurus būtu nepieciešams novērst vai precizēt.
Šajā diplomdarbā autors ir apskatījis vienu ļoti nelielu daļiņu no šī jaunā likuma, un ja precīzāk, tad diplomdarbs ir izstrādāts par tematu „Rīcība ar noziedzīgi iegūtu mantu”. Šis jautājums ir ļoti maz pētīts, kas bez šaubām apgrūtina un padara sarežģītāku tā izpēti. Tomēr tas ir veiksmīgi izstrādāts un veiksmīgi sasniegts šim diplomdarbam izvirzītais mērķis. Darbā autors ir izpētījis, kas ir saprotams ar jēdzienu „noziedzīgi iegūta manta”, ir noskaidroti un izpētīti kādi ir iespējamie rīcības varianti ar noziedzīgi iegūtu mantu, kā arī citus saistītus jautājumus, kā, piemēram, process par noziedzīgi iegūtu mantu. …