Nobeigums
Zinātniski pētnieciskā darba ietvaros, tika izzināts Rīgas Operetes teātris, tā radošais kolektīvs, izrādes un operetes kā muzikālā teātra žanra būtība, balstoties uz preses izdevumiem laika posmā no 1970. līdz 1990. gadam. Rīgas Operetes teātris bija visjaunākais teātris Padomju Latvijā, kuru dibināja 1945. gada decembra nogalē, tolaik vēl ar nosaukumu Muzikālais komēdijas teātris.
Darba izstrādes gaitā tika atklāts Rīgas Operetes teātra un operetes kā muzikālā teātra žanra devums, kas atspoguļojas mākslinieku un daudzu Latvijas kultūrai nozīmīgu personību talantos. Rīgas Operete devusi diezgan daudz ne tikai Rīgas, bet arī visas Latvijas kultūras attīstībā. Operete bija tā, kas teātra mākslā ieviesa daudzus jaunus aktierspēles elementus, un parastus cilvēkus pārvērta leģendās. Tika secināts, ka no sākta gala operetes būtība bija likt cilvēkiem smieties, būt pozitīviem, priecāties par sasniegumiem un aizmirst visas dzīves likstas, negācijas.
Nodaļās paustā informācija norāda, ka, lai kļūtu par aktieri operetes mākslas žanrā, bija jābūt pietiekami talantīgam- intelektuālam ar spēcīgu izteiksmes līdzekļu izkoptību. Komponistu radītajai mūzikai bija jābūt skanīgai, neaizmirstamai. Rīgas Operetei vajadzēja būt īpašai un oriģinālai, tādai, lai skatītājs to nevarētu aizmirst un lai tā paliktu vēsturē ar savu neatkārojamo nozīmi.
Pēc izdarītā preses apskata tika secināts, ka, ja nebūtu muzikoloģes Vijas Briedes, iespējams, nebūtu pieejama informācija par Rīgas Operetes teātra rašanos, attīstību jau no tā pirmsākuma laikiem. …