Mūsu dzīves ir tik neprognozējamas, ka ik brīdi, tieši tad, kad gaidām to vismazāk, mūs var piemeklēt krīzes situācija, kurā nepieciešama profesionāļu palīdzība. Šādos brīžos ir svarīgi nenolaist rokas, bet gan zināt un izmantot tās palīdzības iespējas, kuras tiek piedāvātas, turklāt mūsdienās palīdzības veidu kļūst jo dienas, jo vairāk Ņemot vērā, ka pieejama arī bezmaksas palīdzība būtu nepareizi kautrēties un to neizmantot.
Sava zinātniski pētnieciskā darba prakses laikā izlēmām pētīt bezmaksas uzticības un informatīvos tālruņus sociālo jautājumu noskaidrošanai. Galvenie jautājumi, ko vēlējāmies noskaidrot, vēl jo vairāk tāpēc, ka pašas esam bijušas vienā vai otrā klausules pusē, ir:
cik informēta ir Rīgas kopiena par bezmaksas uzticības un informatīvos tālruņus sociālo jautājumu noskaidrošanai esamību;
vai sabiedrība izmanto piedāvāto bezmaksas pakalpojumu un cik apmierināta ir ar saņemto palīdzību;
kuras ir tās situācijas, kad cilvēks izvēlas zvanīt uz bezmaksas tālruņa numuriem un kādi apstākļi attur izmantot bezmaksas konsultāciju pa telefonu;
kāda veida palīdzību un informāciju rīdzinieki var saņemt zvanot uz bezmaksas numuriem un kādi ir biežāk uzdotie jautājumi, problēmas.
Apkopojot pētījuma rezultātus gribam izdarīt secinājumus, kādas izmaiņas nepieciešamas, lai uzlabotu bezmaksas uzticības un informatīvo tālruņu sociālo jautājumu noskaidrošanai funkcionēšanu atbilstoši potenciālo klientu vajadzībām.
Zinātniski pētnieciskā darba mērķis ir attīstīt prasmes – praktiski pielietot sociālo pētījumu metodes, analizēt sociālā pētījuma gaitā iegūto rezultātu, sadarboties ar kolēģiem citās kopienas sociālajās institūcijās un strādāt grupā pie pētnieciskā darba izstrādes.…