Secinājumi
1. Rotaļām un spēlēm bērna attīstībā ir ļoti liela nozīme. Radošās rotaļas ļauj bērnam sevi ’’izmēģināt’’ dažādās dzīves situācijās (iekārtojot rotaļu vidi, gatavojot rotaļlietas, izšķirot strīdus, izdomājot rotaļas sižetu).
2. Rotaļājoties bērni iemācās integrēties sabiedrībā, jo rotaļa attīsta sociālās prasmes. Bērni iemācās, kas ir noteikumi, taisnība un godīgums. Viņi mācās sadarboties un dalīties, attīsta pašcieņu.
3. Rotaļām svarīga ir vieta, kurā tā tiek veikta. Tai ir jābūt tādai, kas skar viņu ikdienu – rotaļu parki, piemājas pagalmi. Rotaļu un spēļu vieta nedrīkst būt tāda, kur bērni tiek ievietoti, lai pieaugušie varētu nodarboties ar savām lietām.
4. Materiāli rotaļām ir jāizvēlas tādi, ar kuriem sastopas ikdienā un arī turpmākajā dzīvē būs ar tādiem jāsastopas. Piemēram, transportlīdzekļi, trauki u.c.
5. Katram vecumam ir savas spēles un rotaļas, tāpēc ir svarīgi, lai bērni rotaļājas ar sava vecuma bērniem, lai nerastos dažādas konfliktsituācijas, jo vecāki bērni izvirza savus noteikumus, kurus mazāki nevarēs pieņemt un saprast.
6. Meitenēm un zēniem ir atšķirīgas rotaļas. Zēni vairāk mīl spēlēt supervaroņus, bet meitenes vēlas kļūt par princesēm un modelēm un gatavot ēst.
…