Uzņēmējdarbība ir cilvēka saimnieciska darbība, kuras rezultātā, ieguldot kapitālu, uzņēmēji ražo preces un sniedz pakalpojumus, lai gūtu sev peļņu. Zināms, ka šādā veidā uzņēmējs veic visai sabiedrībai nepieciešamu darbu – apmierina tās vajadzības pēc precēm un pakalpojumiem.
Kopš 2002.gada Latvijā uzņēmējdarbības vidi regulē jaunais Komerclikums, kas paredz arī uzņēmējsabiedrību pakāpenisku pārreģistrāciju no Uzņēmumu reģistra Komercreģistrā. Pašlaik pārreģistrācija nenotiek pārāk straujos tempos – no Uzņēmumu reģistrā esošajiem vairāk nekā 60 000 uzņēmumu, kam būtu jāpārreģistrējas vai jāmaina uzņēmējdarbības forma, Komercreģistrā šī gada jūnija beigās bija pārreģistrējušies 2892 (Uzņēmumu reģistra dati). Tas ir izskaidrojams ar to, ka valdība šīm pārmaiņām ir atvēlējusi visu šo un vēl nākamo gadu, tas ir, saskaņā ar ‘’Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likuma’’ normām uzņēmēji reģistrāciju Komercreģistrā var pieteikt līdz pat 2004.gada 31.decembrim.
Lai uzsāktu uzņēmējdarbību primārais nosacījums ir uzņēmuma tipa izvēle. Šī izvēle ir atkarīga no vairākiem faktoriem, tie ir, dibinātāju skaits, pieejamie resursi, uzņēmējdarbības veids u.c. Metodi, pēc kuras uzņēmumi tiek sadalīti pēc noteiktām kopīgām pazīmēm un apkopoti salīdzināmās grupās, sauc par uzņēmumu tipoloģiju. Komercdarbības formas iedalās – individuālais komersants un komercsabiedrība. Attēlā redzamas tādas tiesiskās formas, kuras, saskaņā ar Komerclikumu, var organizēt Latvijā.
…