Vesera mešanā sportistam veicot ātras rotācijas ap savu ķermeņa asi, spēcīgi darbojas rumpja muskulatūra, kā rezultātā metējam katrā vesera mešanas fāzē viegli iestiepjas sānu, vēdera un muguras muskuļi, kas palīdz metējam izpildīt sarežģīti koordinētas kustības un veikt kvalitatīvu metienu. Jebkuram sportistam stiprināt dziļo muskulatūru ir svarīgi neatkarīgi no sporta veida, jo labi attīstīta dziļā muskulatūra ir sportista augstas fiziskās sagatavotības rādītājs. Vāja muskulatūra neļauj attīstīties citām muskuļu grupām.
Arī vienā no tehniski vissarežģītākajām vieglatlētikas mešanas disciplīnām – vesera mešanā ir jāstiprina sānu, vēdera un muguras muskulatūra, lai samazinātu traumu risku, uzlabotu muskuļu balansu, stabilitāti un spēku. Tā kā vesera mešana ir samērā bīstama disciplīna, jo veicot ātras rotācijas ap savu asi, gadās arī kritieni, tad ir ļoti svarīga muskuļu stabilitāte un to stiprināšana.
Mērķis: pilnveidot teorētiskās zināšanas par vesera mešanas vēsturi, dziļās muskulatūras kustību anatomiju, kā arī veikt apkopojumu par sānu, vēdera un muguras stiprināšanas vingrinājumiem.
Uzdevumi:
1. Izpētīt vesera mešanas tehnikas attīstības vēsturi
2. Izpētīt mešanas tehnikas fāzes
3. Izpētīt dziļās muskulatūras kustību anatomiju
4. Apkopot sānu, vēdera un muguras muskulatūras stiprināšanas vingrinājumus
Metodes: literatūras avotu analīze.
Pētot pētījumus, rakstus, publikācijas latviešu, angļu literatūru, vēlējos, lai kursa darba ietvaros tiktu izprasts un izpētīts vesera metēja dziļās muskulatūras stiprināšanas vingrinājumu komplekss kā arī kustību analīze, kādi muskuļi darbojas vesera iegriešanas, rotācijas un fināla piepūles laikā.
…