Secinājumi.
Autors, rakstot par sekundārajiem datiem un paneļiem ir izdarījis šādus secinājumus. Sekundāros datus iegūst, izmantojot statistikas datus, uzņēmumu un iestāžu ziņojumus, atskaites, pārskatus, plašsaziņas līdzekļos ievietoto informāciju, kā arī citu pētījumu galarezultātu apkopojumus un pārskatus. Izmantojot sekundāros datus, tiek veikti sekundārie pētījumi. Sekundārie dati ir vieni no lētākajiem un vieglākajiem veidiem kā tikt pie informācijas.
Iekšējie dati sastāv no tās informācijas, kas ir pašam uzņēmumam datu bāzē.
Ārējie sekundārie dati ir tie dati, kas tiek iegūti ārpus uzņēmuma.
Ir ļoti daudz un dažādu veidu kā pielietot sekundāros datus, un reti, kad mārketinga pētījumos kāds no tiem nebūtu iekļauts. Daži projekti var pilnībā sastāvēt no sekundārajiem datiem.
Visievērojamākie ieguvumi ko piedāva sekundārie dati ir laika un izmaksu ekonomija. Sekundāro datu pētīšana aizņem tikai dažu dienu pavadīšanu bibliotekā izvelkot datus un ziņojot par tiem, patērē maz naudas un pūles.
Sekundāro datu trūkumi ir ierobežotā pieejamība, neatbilstība, neprecizitāte, un nepietiekamība.
Panelis – attiecas uz noteiktu individuālu kopu, kuri, noteiktā laika preiodā, ir aptaujāti, novēroti vai ir ziņojuši. Paneļim ir šādas pazīmes - pētīšanas objekts un temats ir pastāvīgs,
datu vākšana atkārtojas pēc konkrētiem (vienādiem) laika posmiem, pastāvīga pētīšanas objektu kopa (“paneļi”).
Paneļa priekšrocības - to var izsekot un noteikt jebkādas izmaiņas, kuras ir notikušas noteiktā laika posmā. Trūkumi ir tādi, ka respondenti var nebūt godīgi, atteikties no sadarbības, aizmirst par savu uzdevumu, mainīt dzīves vietu, līdz ar to izkrist no konkrētā paneļa u.tml.
…