Gadsimtiem ilgi visu, mazāku vai lielāku,cilvēku kopienu priekšgalā stāvēja kāds indivīdu, kas turēja savās rokās varu pār citu ļaužu likteņiem. Ar laiku šī cilvēka vara pieauga (dažādās civilizācijās dažādos apmēros) un jau ap 4.g.t. p.m.ē., kad izveidojās pirmās civilizācijas, šie valdnieki lika noticēt saviem padotajiem, ka viņu vara ir sakrāla. Lai godinātu savus valdniekus-dievus tika ieviesti dažādi valdnieka divišķošanas kulti.
Senā Ēģipte
Senā Ēģipte atradās Āfrikas ziemeļos – Nīlas upes ielejā. Tai apkārt atradās tuksnešainas teritorijas, kuras sauca par “Sarkano Zemi”, bet savu zemi senie ēģiptieši dēvēja par “Melno zemi”. Būtībā nosaukums “Ēģipte”ir neveikls Ēģiptes galvaspilsētas Memfisas nosaukuma tulkojums no sengrieķu valodas.
Senās Ēģiptes iedzīvotāji bija viena tauta, kas runāja vienā valodā un piederēja pie semītiem radniecīga baltās rases nozarojuma – hamītiem. Ēģipte bija samērā biezi apdzīvota, jo tuksnešu dēļ dzīvei piemērotu zemju nebija daudz. Zemes uzlabošanai vajadzēja daudz kopīgi strādāt. Ēģiptieši bija ļoti čakla tauta un tāpēc viņu kontā ir uzskaitāmivairāki izgudrojumi, kā piemēram, irigācijas sistēma.…