Šo tēmu es izvēlējos tādēļ, ka vēlējos uzzināt ko vairāk par Latvijas senvēsturi laika posmā no 1.- 13 gs., ne tikai sadzīvi, bet arī reliģisko pusi. To no kurienes ir nākuši mitoloģiskie elementi un ko Senlatviešiem nozīmēja simboli, vai tā bija vienota ticība, vai tikai kults, kādi etniskie tērpi bija aizvēsturē tieši Senlatviešiem Un iepazīstināt ar to arī citus.
Šī zinātniski pētnieciskā darba mērķis ir pēc iespējas vairāk un pārskatāmāk iepazīt Senlatviešu simboliku, pētīt ornamentiskās rakstu zīmes, kur Senlatvieši tās izmantoja, simbolu nozīmē dabā, reliģiskajos ticējumos un cilvēku ikdienā. Kā arī Senlatviešu etnogrāfiskā- tautas tērpu izpēte. Arheoloģiskās problēmas simbolu pētniecībā.
Darba struktūras pamatojums pētot jautājumu par Senlatviešu simboliku ir nepieciešams uzzināt, kas ir iesācis vākt rakstus, ornamentus, kādi arheoloģiskie pētījumi ir veikti simbolikas problēmas atrisināšanai. Laika posmi, kuros atklāta svarīga, jauna informācija. Uzzināt, kas ir etniskie simboli, iepazīties ar seno etnogrāfiju, kādi bija Senlatviešu reliģiskie uzskati. Dievības, to nozīmes pētīšana, kurš veicinājis, to pirmie meklējumi, senvēsturē. Izšķirt svarīgākas dievības no mazāk svarīgākajām. Kāda ir bijusi attīstība simbolikai dzelzs laikmetā.
Darba pētnieciskais uzdevums ir noskaidrot cik plaši ir veikti Senlatviešu simbolikas pētījumi gan mūsdienās, gan senvēsturē. Cik plašs šis jautājums ir bijis pašiem Senlatviešiem un Baltu tautām, kopīgais, atšķirīgais.…