Tirgus ekonomika nosaka uzņēmēja rīcību pētīt un apmierināt klientus, un visu darīt tā, lai nodrošinātu peļņu tagad un arī nākotnē. Tirgus arvien vairāk piespiež uzņēmēju pastāvīgi domāt par uzņēmuma darbības efektivitātes paaugstināšanu, par nepieciešamām izmaiņām un uzņemties atbildību par pieņemto lēmumu sekām.
Tomēr pāreja uz tirgus ekonomikas vadīšanas principiem un metodēm nav nemaz tik vienkārša. Samērā zema iedzīvotāju maksātspēja samazina pieprasījumu pēc pakalpojumiem un kavē tirgus attīstību. Mūsu tirgus vēl nav piesātināts ar plaša sortimenta kvalitatīviem produktiem. Ļoti daudz produkcijas tiek ievestas no Polijas un Ķīnas, kuras tiek pārdotas kā augstas kvalitātes ražojumi. Tie veikali, ar kuriem ir piesātināta Rīga, lielākotiesi ir domāti bagātajiem, pat vidējais slānis nevar tajos iepirkties. Es personīgi nesaprotu vai viņiem ir izdevīgāk pārdot dažus kreklus par 50 latiem nekā daudz reizes vairāk par stipri zemāku cenu.
Kas tad ir mārketings? Parasti šo terminu identificē tikai ar pārdošanu, tirdzniecību un reklāmu. To var saprast, jo par jaunumiem mūs nepartraukti informē televīzijas, pasta, avīžu reklāma un firmu aģenti. Citiem vārdiem, visi visu laiku mēģina kaut ko pardot. Produktu pārdošana, protams, ir svarīga, taču ne vienīga mārketinga funkcija. Tā ir tikai neliela daļiņa no tā visa. Pirms pārdošanas ir jāizpēta cilvēku vajadzības un pieprasījums, jāizstrādājauno produktu projekts un jaorganizē tā pārdošana atbilstoši pieprasījumam, jānosaka cena, jaizvēlas optimālais sadales kanāls un pārdošanas izvietojums, un tikai tad ar dažādiem reklāmas paņēmieniem var sākt virzīt preci uz konkrētu mērķtirgu [4, 15].
Es šajā darbā izvēlējos rakstīt par uzņēmumu “Donate”, kurš nodarbojas ar skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanu. Šis priekš manis ir intresants uzņēmums, jo kā jau sievietei mani intresē šī nozare.
Darba mērķis ir izstrādāt uzņēmuma “Donate” mārketinga vides un stratēģijas analīzi un tā darbības plānošanu.…