Lai uzsāktu komercdarbību topošajam uzņēmējam ir jābūt skaidriem mērķiem, ko ražos, kas būs potenciālie pircēji, kāds būs pieprasījuma pēc ražotās produkcijas vai piedāvātā pakalpojuma. Uzņēmējam ir jābūt reālam sākuma kapitālam (paša kapitālam vai aizņemtajam- kredītam). Lai uzsāktu komercdarbību un noskaidrotu nepieciešamo resursu daudzumu un novērtētu biznesa idejas realitāti, izvēlētās darbības izdevīgumu saņemtu aizdevumu no kredītiestādes nepieciešams izstrādāt biznesa plānu. Biznesa plāns ir uzņēmuma kopējais plāns, kurā ir izklāstīta plānotās komercdarbības būtība, mērķi, ieskicētas darbības šo mērķu sasniegšanai. Būtībā tas ir rasējums, pēc kura tiks veidots uzņēmums.
Jābūt ne tikai skaidriem mērķiem par potenciāliem pircējiem, bet arī jāizlemj, kāda tipa uzņēmums būtu vispiemērotākais, tas ir jāizvēlas vispiemērotākā uzņēmējdarbības forma. Šī izvēle ir atkarīga no vairākiem faktoriem: pieejamiem resursiem, uzņēmējdarbības veida, dibinātāju skaita, esošās likumdošanas u.c.[3.; 88]
Komercdarbības uzsākšana prasa prāvus līdzekļu ieguldījumus. Nepieciešamo līdzekļu summas savākšanu ir investoru ieguldījumu apvienošana. Investors ir gatavs riskēt tikai ar tās summas ietvaros, ko viņš ieguldījis dotajā sabiedrībā, no tā arī nosaukums- sabiedrība ar ierobežotu atbildību.
Šo tematu izvēlējos, jo, manuprāt, tagad ir aktuāls jautājums, gan esošajiem uzņēmumiem, gan jaunajiem kā jāpārreģistrē vai jāreģistrē SIA un kādas ir SIA atšķirības no citām komersantu formām. Izvēlējos šo tematu, lai būtu kompetenta un zinoša šais jautājumos. …