Tika izvēlētas divas dažādas sistēmas. Pirmā ir vienkārša, determinēta sistēma – mūzikas centrs, otra sarežģīta sistēma - frizētava.
1.Mūzikas centrs – tā ir determinēta vienkārša sistēma. Tas nozīmē to, ka zinot tās pašreizējo stāvokli var precīzi pateikt tās nākamo stāvokli (tās sastāvdaļas darbojas precīzi prognozējamā veidā).
Sistēmas mērķis jeb rezultāts, uz ko tā tiecas, ir atskaņot mūziku telpā, kur tas atrodas, kā arī nodrošināt pēc iespējas labāku skaņas kvalitāti.
Ārēja vide jeb to objektu kopums, kuri ietekmē sistēmas darbību, bet sistēma pati tos tieši ietekmēt nevar ir cilvēki, kas var rīkoties ar mūzikas centru, pati sistēma nevar kontrolēt cilvēku, bet tā iedarbojas uz viņiem. Pie ārējās vides vēl var pieskaitīt apstākļus telpā, tās lielumu, gaisa mitrumu telpā, energopadeves traucējumus, jo tas viss ietekmē sistēmas mērķi sasniegšanu. Aktīva sadarbība ir tikai ar ārējās vides elementu cilvēku, kurš gan daļēji pieskaitāms sistēmai. Pārējie ārējās vides elementi sistēmu tik spēcīgi neietekmē.
Sistēmas resursi tās ir lietas, kuras sistēma var izlietot savai attīstībai un sekmīgai darbībai. Šajā gadījumā tie ir elektroenerģija, atskaņojamie kompaktdiski vai audiokasetes, uztveramie radioviļņi.
Sistēmas komponentes tās ir visas darbības nepieciešamas, lai mūzikas centrs varētu atskaņot mūziku, tās ir mūzikas centra ieslēgšana, radioviļņu uztveršana, motoriņa darbība griežot kompaktdisku vai audiokaseti.
Sistēmas vadība ietver sevī divas funkcijas:
plānošana ietver sevī jautājumus, kas saistīti ar sistēmas mērķiem, ārējo vidi, resursu izlietošanu. Šajā konkrētajā gadījumā plānošana tiek veikta ar cilvēka līdzdalību. Cilvēks iepriekš nosaka kādu mūziku viņš vēlas atskaņot, cik ilgi, kādā kārtībā utt.…