Rīga ir Latvijas Republikas galvaspilsēta, oficiāli dibināta 1201. gadā un galvenais industriālais, darījumu, kultūras un finanšu centrs Baltijā, nozīmīga ostas pilsēta. Ar 715 978 iedzīvotājiem (2009) tā ir lielākā pilsēta Baltijas valstīs un trešā lielākā pilsēta (aiz Sanktpēterburgas un Stokholmas) visā Baltijas jūras reģionā (pēc iedzīvotāju skaita pilsētas robežās). Rīgas pilsētas platība ir 307,17 km². Rīgas pilsētas robežās dzīvo aptuveni viena trešdaļa, bet Rīgas aglomerācijā (Rīga un tai pieguļošā teritorija, ieskaitot tuvākās pilsētas) 1,15 miljoni cilvēku, kas ir gandrīz puse visu Latvijas valsts iedzīvotāju. Rīga ir sadalīta sešos administratīvos rajonos – Centra rajons, Kurzemes rajons, Latgales priekšpilsēta, Vidzemes priekšpilsēta, Zemgales priekšpilsēta, Ziemeļu rajons.
Klimatu Rīgā ietekmē jūra, tas ir mēreni silts un mitrs. Vasaras ir relatīvi vēsas un mākoņainas (jūlija vidējā temperatūra 16,9C; vidējais nokrišņu daudzums – 85 mm). Ziemas ir samērā siltas, ar biežiem atkušņiem (janvāra vidējā temperatūra – 4,7C, atkušņi aptuveni 10 dienas mēnesī). Sniega sega veidojas decembra vidū un saglabājas līdz marta vidum. Aptuveni 40% dienu gadā ir apmākušās, nokrišņu daudzums – 700-720 mm gadā.
Rīgas arhitektūra un vide.
Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs sāka veidoties tikai 19. gs beigās pēc pilsētas vaļņu nojaukšanas, jo līdz tam bija iekšpilsēta - Vecrīga, un pilsētas nomales- visa pārējā teritorija, kam bija arī zināmi ierobežojumi ēku celtniecībā. Tomēr situācija mainījās 19.gs 60. gados. Rīgas vēsturiskā centra arhitektūrā atrodami visu Ziemeļeiropai raksturīgo stilu paraugi no gotikas līdz modernismam.
Tomēr ar ko šī pilsētas daļa ir tik īpaša? Te atrodas Brīvības piemineklis, kas ir brīvības simbols; Latviešu biedrības nams, kas ir viena no nozīmīgākajām un vecākajām latviešu organizācijām, kam ir lieli nopelni Latvijas valstiskuma veidošanās procesā; Rīgas cirks - kura konstrukciju pamatā ir parastās dzelzceļa sliedes; Berga bazārs, kas ir kā pierādījums latviešu darba mīlestībai un uzņēmībai, kad no kalpa zēna ir iespējams kļūt par slavenu būvuzņēmēju, un tā varētu vēl turpināt, bet tas nav viss [5.]. …