Skolēni nepievērš uzmanību tam kā ir ģērbušies, jo skolēni nāk no līdzīgām aprindām. Pēc apģērba, par cilvēku nevar spriest, it īpaši par bērniem jo viņiem ir tendence nosmērēties. Viens no būtiskajiem aspektiem ir arī tas, cik sakārtotas ir viņiem mantas, vai grāmatas nav nobružātas, apvākotas, vai skolēns ir tīrīgs un uz skolu nav atnācis netīrām rokām. Par sociāli nelabvēlīgu statusu liecina arī smaka, kas nāk no skolēna, tās dēļ skolēnu bieži vien klasē nepieņem.
Klasē skolēni ir līdzīgi, tātad arī visi ir diezgan draudzīgi. Skolā, kurā man ir novērošana novērojamais bērns pieņemts. Viņa salīdzinājumā ar pārējām meitenēm ir aktīvāka, skaļāka.
Reizēm stundā var novērot, ka skolotājs izsauc sev mīļus skolēnus. Lai gan skolotāji cenšas pārbaudīt visu skolēnu zināšanas, dzīvē tas reizēm neīstenojas. Tiek izsaukti tikai tie skolēni, kuri vienmēr ir zinājuši pareizās atbildes. Klasē ir kāds zēns, kuru vispār skolotājs neievēro, it kā tā zēna nemaz nebūtu skolā. Reti kurš skolotājs liek viņam kaut ko darīt.
Dzīvē ir izveidojies aplams priekšstats, ka bērni, kuru vecāki ir ļoti turīgi skolā pelna labas atzīmēs. Realitātē tā nav. Atzīmes ir jānopelna ar savu darbu un ja vecākiem mājās nav laika kad ar bērnu strādāt, tad rezultāts pats no sevis nerodas.
Skolēnu savstarpējo attiecību un saskarsmes īpatnību novērošana.
…