1. IEVADS
Šodien cilvēks dzīvo pasaulē, kur informācijai ir liela nozīme. Ļoti nozīmīgi ir iemācīties pareizi ar to strādāt un izmantot dažādus instrumentus priekš darba ar informāciju. Viens no tādiem instrumentiem ir dators , kas ir kļuvis par universālu cilvēka palīgu dažādās darbības sfērās.
Datorā programmas parasti operē ar datu tabulām. Lielākajā daļā gadījumu tie nav amorfi skatļu masīvi, tabulās starp datu elementiem eksistē svarīgas struktūrveida attiecības.
Lai pareizi pielietotu datoru, ir svarīgi panākt labu izpratni strūktūru attiecībās, kas eksistē starp datiem, attēlošanas veidu datorā un darbības metodēs ar datiem.
Izstudēt visvarīgākos faktus, kas attiecināmi uz informācijas struktūrām, to statiskajām un dinamiskajām īpašībām; atmiņas sadalīšanas un datu interpretēšans rīkus; efektīvus algoritmus strukturētu datu radīšanai, rediģēšanai, iznīcināšanai un datu piekļūšanai.
Visvienkāršākajā gadījumā datu tabula var būt lineārs elementu saraksts
Tad šī saraksta strūktūras īpašības satur sevī atbildes uz jautājumiem, kā: “Kurš elements sarakstā ir pirmais un kurš ir pēdējais, kurš elements ir pirms tekošā elementa un kurš elements ir aiz tekošā elementa? “ Par struktūru var runāt ļoti daudz arī šajā acīmredzami vienkāršājā piemērā.
…