Priekšpēdējais jautājums pierāda, ka vecumam ir liela nozīme gan attiecību, gan draudzības ziņā, jo atbildi ‘’jā’’ atzīmēja 57%. 15% atbildēja, ka vecumam nav nozīmes, 28% atbildēja, ka vecumam ir daļēja nozīme šajās ziņās/sfērās (sk. pielikumā 12.attēlu).
Pēdējais anketas jautājums bija diezgan interesants – jauniešiem tika dotas piecas valstis – Lielbritānija, Francija, Vācija, Zviedrija un ASV. Vēl tika dotas piecas īpašības, no kurām katra atbilst kādai no šīm valstīm – blondi, romantiski, resni, skaļi un pareizi tējas dzērāji.
Lielākā daļa aptaujāto atzīmēja, ka Lielbritānija ir pareizi tējas dzērāji, Francija ir īsti romantiķi, Vācija ir tie skaļie, Zviedri ir blondi un ASV ir resni. Taču bija arī tādi cilvēki, kuri atzīmēja citas atbildes. 89% aptaujāto pareizi savienoja valsti ar tai tipisko īpašību, taču 11% nepareizi savienoja, tas nozīmē, ka tie valstis nenovērtē pēc apkārt esošajiem stereotipiem.
6.2. Secinājumi
Stereotipi un aizspriedumi pastāv joprojām, un domāju, ka tie nekad nebeigs pastāvēt, jo vienmēr būs kāds indivīds, kas citus novērtēs tieši pēc tautā esošajiem stereotipiem vai izspriedumiem. Anketas dati liecina, ka arī lielākā daļa jauniešu vadās pēc šiem stereotipiem, piemēram, uzskatot, ka vīrieši ir labāki mehāniķi par sievietēm, kaut gan sieviete var būt tikpat laba un pat labāka mehāniķe par vīrieti. Bet vajadzētu pastāvēt uzskatiem, ka no cilvēka spējām ir atkarīgs tas, cik labs katrs var būt, taču tā diemžēl uzskata ļoti maz cilvēku.
Pasaulē ļoti plaši ir izplatīta gan diskriminācija, gan rasisms, ka tā vien liekas, ka drīz visa pasaule sadalīsies dažādās daļās, un katru daļu veidos viena rase, tautība vai viena vecuma cilvēki, un tas ir diezgan skumji, jo neskatoties uz to, ka mēs katrs esam citādāks, mums vajadzētu vienam otru novērtēt vienlīdzīgi un neatdalīt no apkārtējās pasaules.
…