Pārslodze darbā un laika ierobežojumi rada spiedienu uz darbinieku un izraisa stresu. Bieži šādā situācijā ir vainojama vadība – zema līmeņa menedžments (autoritārs vadības stils, nestabilitātes izjūta darbavietā). Stresa iemesli parasti ir lomu konflikti un nenoteiktība, kad darbinieks nav pārliecināts par savas rīcības pareizību vai menedžeru un kolēģu gaidām. Izplūdušas amata instrukcijas nozīmē, ka darbiniekam nav priekšstata, ko no viņa gaida. Vēl viens stresa iemesls ir organizācijas un darbinieku vērtību atšķirības.
Daudzu stresoru kopējais iemesls ir jebkuras pārmaiņas organizācijā, jo tās prasa adaptēties jaunajā situācijā. Stresu var izraisīt arī nepietiekama informācija par vadības plāniem, neskaidras karjeras perspektīvas, slikti darba apstākļi, nepietiekami resursi un netaisnīga to sadale, psiholoģiska nesaderība komandā.
Stress ir organisma nespecifiska atbilde uz jebkurām tam izvirzītām prasībām. No stresa reakcijas viedokļa nav starpības, vai situācija, ar kuru esam saskārušies, ir patīkama vai nepatīkama. Nozīme ir tikai prasības pēc pārkārtošanās vai pielāgošanās intensitātei. Jebkura normāla darbība var izsaukt ievērojamu stresu, organismam nekādi nekaitējot. Situācijas, kas izsauc stresu, tāpat kā reakcijas uz to, katram cilvēkam ir atšķirīgas, un mainās ārējo un iekšējo faktoru ietekmē…