Studentu dzīve ir laiks, kuru daudzi studējošie min kā visaizraujošāko studiju gadu daļu, jo ir jāsastopas ar dzīvošanu kopmītnēs, biežo nakts negulēšanu un nebeidzamām izklaidēm. Tomēr ne visi studenti uzskata, ka studiju gadi ir tie vieglākie, jo priekšroku dod mierīgai atmosfērai, kas netraucē mācībām. Līdz ar to izriet problēma, ka dzīvošana kopmītnēs ir kā viens no mācību procesa un veselības ietekmējošiem faktoriem. Tā kā viena no darba autorēm ir dzīvojusi kopmītnēs un saskārusies gan ar pozitīvajiem, gan negatīvajiem aspektiem, tad tēmas izvēle likās gana interesanta un aktuāla, lai iepazītos ar citu studentu viedokļiem, kas skar šo tēmu.
Dzīve kopmītnēs ir iespēja studentam iegūt jaunus draugus, informāciju, neatkarības un piederības sajūtu, bet pozitīviem faktoriem ir arī sava negatīvā puse. Ir jāmācās sadzīvot ar dažāda rakstura cilvēkiem, bieži vien tiek pārņemti citu kaitīgie ieradumi. (piemēram, smēķēšana, alkohola lietošana) Ir jāsaskaras ar citu istabas biedru dzīves ritmu (dienas kārtību, kurā gan izklaides, gan mācību grafiks atšķiras)
Tā kā LLU kopmītnēs uz vienu stāvu ir viena virtuve, tad tas gan apgrūtina, gan rada nepatiku studentam pagatavot pašam ēdienu, kas padara ēdienreizes nepilnvērtīgas un vienveidīgas, jo pārtika tiek iegādāta ātrām uzkodām. Šī iemesla dēļ studenti sastopas ar liekā svara un gremošanas traucējumu problēmām.
Dzīve kopmītnēs, kas ir lētāka nekā dzīvošana dzīvoklī, ne vienmēr attaisno gaidītās cerības par draudzīgu atmosfēru, materiālo komfortu un produktīvu mācību un pašattīstības procesu.…