Secinājumi
1. Izmantojot dokumentu analīzes metodi, tika noskaidrots, ka uzņēmumā „SWATCH’’, 2009.gadā, salīdzinot ar 2008.gadu apgrozījums ir samazinājies 3 reizes. Ja 2008.gadā kopējais apgrozījums bija 322 tūkstoši latu, tad 2009.gadā tie jau ir tikai 106 tūkstoši.
2. Šīs krasās apgrozījuma lejupslīdes rādītāji liek secināt, ka treknajos gados, cilvēki pirka visu ko viņi tajā brīdī iekāroja. Taču ekonomiskās krīzes laiks valstī 2009.gadā, cilvēkiem liek vairāk piedomāt pie tā, ko pērk, un arī ierobežotie resursi neļauj vairs iegādāties luksusa preces, jo galvenais mūsdienās ir būt paēdušiem un lai jumts būtu virs galvas.
3. Izmantojot anketēšanas un novērošanas metodes, tika secināts, ka lielākajai daļai cilvēku ir zemi vai vidēji ienākumi, no tā izreit, ka cilvēki atļaujas luksus preces tikai retos gadījumos vai tikai dāvanām.
4. Atskatoties uz interviju ar SIA „TimeOn” pārstāvi Elīnu Pļavenieci secinām, ka tik tiešām mūsu izvirzītā hipotēze apstiprinās – cilvēki krīzes laikā pērk daudz mazāk luksus preču un pievērš lielāku uzmanību cenai un kvalitātei.
5. Kā galveno luksus preču apgrozījuma līmeņa krituma iemeslu minam – krīzes laikā stipri samazinātās algas, cilvēki koncentrējas uz pirmās nepieciešamības lietām – pārtiku un apģērbu.
…