Pieteicējs iesniedzis kasācijas sūdzību, norādot turpmāk minētos iebildumus.
Apgabaltiesa kļūdaini uzskata, ka persona, prasot veselības aprūpes pakalpojuma pielāgošanu tās faktiskajai situācijai, zaudē tiesības uz šā veselības aprūpes pakalpojuma apmaksu no valsts budžeta līdzekļiem. Valstij ir jāveido veselības aprūpes sistēma, kas ir pielāgota pacienta faktiskajiem apstākļiem, kas ietver nepilngadīga pacienta vecāku vai aizbildņu reliģisko pārliecību. Apgabaltiesa nav piemērojusi Eiropas Savienības tiesību normas attiecībā uz iepriekšējo atļauju saņemšanas sistēmu un Eiropas Savienības Tiesas judikatūru, kas interpretē šīs normas. Apsverama nepieciešamība uzdot jautājumu Eiropas Savienības Tiesai prejudiciāla nolēmuma taisīšanai.
Tiesību normas prasa nodrošināt tādu ārstēšanu, kas ciena pacientu kopumā, ieskaitot viņa sociālo labklājību, cilvēka cieņu, morālās vērtības un reliģiskos uzskatus.
Pieteicējs ir norādījis, ka viņa dēlam nepieciešamā sirds operācija Polijā tika izdarīta jau 2017.gada 22.aprīlī, lai novērstu kaitējumu bērna veselībai.
Ministrija iesniegusi paskaidrojumus, kuros norādījusi, ka netiek pārkāpts diskriminācijas aizliegums, atsakoties segt pieteicēja dēla veselības aprūpes izmaksas par pakalpojumu Polijā. Tāpat arī nav pamata piemērot Direktīvas 2011/24/ES normas, jo pieteicējs nelūdza iepriekšēju atļauju atbilstoši šīm normām. Savukārt pieteicējs iesniedzis paskaidrojumus, kuros, citstarp, norādījis, ka saprātīgas pielāgošanās principa ievērošana sniegtu labumu ne tikai pieteicējam, bet arī visai sabiedrībai.
Tā kā pieteicēja dēls veselības aprūpes pakalpojumu, proti, sirdskaites ķirurģisku korekciju, ir jau saņēmis, viņš varētu lūgt atmaksāt no personīgajiem līdzekļiem segtos izdevumus par veselības aprūpes pakalpojumiem, ja izrādītos, ka iestāde nepamatoti atteikusi izsniegt S 2 veidlapu.
…