Cilvēks pasauli uztver ar sajūtām – informācijas apstrāde sākas, kad kāda enerģija kairinātāja formā iedarbojas uz vienu no piecām cilvēka maņām (redzi, dzirdi, garšu, ožu, tausti). Kontakts rodas, kad tiek aktivizētas sajūtas. Ne visas sajūtas cilvēks apzinās. Kā raksta, David G.Mayers, nevar noliegt, ka “mēs lielu daudzumu informācijas apstrādājam, to neapzinoties. Un dažos gadījumos signāli ,kas ir pārāk vāji, lai tos apzinātos, iedarbojas uz mums”. (3)
Ņemot vērā to, ka Politiskās psiholoģijas lekciju ietvaros daudzkārt kā piemērs tika minēta Tautas partija, darba autore nolēma plašāk izpētīt šis partijas veiksmīgo startu politikā 7. Saeimas vēlēšanās, izvērtējot partijas vizuālo tēlu (logo un vizuālo reprezentāciju). Krievu autors A.Maksimovs ir apgalvojis, ka par vēlētāju balsīm, sacenšas nevis politiskās programmas un politiskās struktūras, bet prasmīgi izveidoti tēli. Partijas tēls ir tas priekšstats vai iespaids par partiju (vai politiķi), kas izveidojies sabiedrības apziņā.
Hipotēze: ļaudis, kuri ir zināmā sasprindzinājumā meklē mierinājumu, jo psihe kā sistēma ilgstoši nespēj izturēt augsta līmeņa spriedzi. ... jo spēcīgāku līderi, vadoni visi gaida, līderi jeb tēti vai māti, ar ko identificēties un līdz ar to nomierināties. Bieži vien ļaudis balso par konkrētu lokomotīvi, nevis partiju.…