Secinājumi
1. Tehnoloģiskie jeb inovācijas centri ir struktūras, kuras pēc savas darbības virziena ir tuvas biznesa inkubatoriem. Tie parasti palīdz uz tehnoloģijām orientētiem uzņēmumiem, nevis jebkuram uzņēmumam.
2. Galvenie tehnoloģisko centru darbības virzieni: telpu iznomāšana, tehniskie, sekretāra, administratora pakalpojumi, biroja tehnika, sakari; specifiskas konsultācijas, kuras saistītas ar inovatīvo uzņēmējdarbību (tehnoloģisko); informācija par jaunajām tehnoloģijām; palīdzība dalībai dažādās izstādēs un starptautiskā sadarbībā; konsultācijas finanšu jomā un investīciju piesaistē.
3. Vācijas tehnoloģisko centru īpatnība – viņi ir šauri specializēti, katram ir sava unikāla koncepcija. To viens no galvenajiem mērķiem bija veidot saikni starp zinātni un ražošanu, mudināt jauno uzņēmumu dibināšanā iesaistīties zinātnisko iestāžu un universitāšu darbiniekus. Tie visbiežāk tiek veidoti tādās nozarēs kā informācijas tehnoloģijas, mikroelektronika, biotehnoloģija, jaunie materiāli un citās progresīvās nozarēs. Centru skaits ir atšķirīgs dažādās Vācijas zemēs un ir atkarīgs no ekonomiskās attīstības līmeņa.
4. Dānijā no visiem esošajiem biznesa inkubatoriem lielāko daļu veido tehnoloģiskie centri.
5. Lietuvā pirmo tehnoloģisko/ inovāciju centru nolēma dibināt 1993. Lietuvas inovāciju centra uzdevums ir: veicināt zinātniskā potenciāla attīstību; veicināt ekonomikas attīstību; radīt jaunas darba vietas; nodrošināt Lietuvas integrāciju starptautiskajā tirgū. Lietuvā darbojas arī Kauņas Tehnoloģiju universitātes inovāciju centrs un Lietuvas Lauksaimniecības universitātes inovāciju centrs.
…