Nobeigums
Darba rezultātā tika realizēts tā galvenais mērķis, proti, analizēt temperamentu tā ietekmi uz individuālo darbības stilu. Mērķa sasniegšanai tika izpildīti sekojoši uzdevumi: tika apskatīts temperamenta jēdziens, analizētas galvenās teorijas, proti, humorālā, konstitucionālā un psiholoģiskā, tika apskatīti temperamenta pamattipi, to izmērīšanas metodes, kā arī apskatīta temperamenta un individuālā darbības stila saistība.
Veiktais darbs ļāva izdarīt sekojošus secinājumus.
Apkopojot augstākminētās atziņas, var secināt, ka ar temperamentu saistīta ne tikai mentalitāte, bet arī nervu sistēma un citi fizioloģiskie pamati. Temperaments, kaut arī iedzimts, bet var mainīties dzīves gaitā. Temperaments ietekmē individuālo darbības stilu, jo cilvēkam, atkarībā no temperamenta tipa ir atšķirīgas personības iezīmes, kas arī ietekmēs to, kā cilvēks darbojas un uzvedās.
Jāatceras, ka cilvēku dalīšana pa četriem temperamenta veidiem ir ļoti nosacīta. Pastāv pārejas, jaukti, starpposma temperamenta tipi; bieži cilvēka temperamentā savieno dažādu temperamentu īpašības. Temperaments var arī mainīties arī pašaudzināšanas rezultātā. Pat pieaugušais var mainīt savu temperamentu. Tāpēc “tīrie” temperamenta tipi ir salīdzinoši reti.
…