Turcija atrodas Eirāzijas kontinenta DR daļā, Mazāzijas pussalā.
Valsts platība – 779 452 km2 , iedzīvotāju skaits – vairāk nekā 69 749 000 (2002. gads), vairāk iedzīvotāju dzīvo Egejas un Melnās jūras piekrastē, kā arī lielāko pilsētu tuvumā. Turcijas galvaspilsēta ir Ankara.
Turcijas robežvalstis – Bulgārija (ZR), Grieķija (ZR), Armēnija (ZA), Gruzija (ZA), Irāna (A), Irāka (D), Sīrija (D). Jūras robeža – Melnā jūra (Z), Marmora jūra (Z), Egejas jūra (R), Vidusjūra (D
Īss ieskats Turcijas vēsturē.
Apmēram 15. gadsimtā pirms mūsu ēras Turcijā apmetušies heti, bet drīz viņiem sekoja persieši un grieķi. Mūsu ēras 5. gadsimtā teritorija ietilpa Bizantijas impērijas sastāvā, kura bija kādreizējās Romas impērijas austrumu daļa. No 11. gadsimta musulmaņu tauta seldžuki no Centrālās Āzijas sāka iekarot pašreizējās Turcijas teritoriju, atnesot līdzi islāma reliģiju un turku valodu. 15. – 16. gadsimtā nodibinājās un strauji paplašinājās Osmaņu impērija. 17. gadsimtā impērijas ietekme mazinājās, bet tā pastāvēja līdz pat 20. gadsimta 20. gadiem. 1923. gada 29. oktobrī Turcija kļuva par republiku. Pašreizējais Turcijas prezidents ir Ahmets Nedžets Sezers, bet premjerministrs – Receps Tajips Erdogens.…