SECINĀJUMI
1. Lai kļūtu par populāru tūrisma galamērķi, nepietiek vien ar dabas bagātībām – valstij ir jāveido savs tūrisma tēls.
2. Tūrisma vietas tēlam ir liels skaits definīciju, tomēr kopīgs ir tas, ka šis tēls ir attieksmju kopums par kādu konkrētu vietu, ko ir iespējams gan ietekmēt, gan izmainīt.
3. Tūrisma tēls nav viens veselums, bet dažādu sastāvdaļu kopums, kuras savā starpā mijiedarbojoties indivīdam veido dažādas asociācijas saistībā ar kādu no tūrisma galamērķiem.
4. Par vispopulārākajām četrām valstīm, kuras kā tūrisma galamērķi bija izvēlējušies nerezidenti 2016. gadā tika atzītas Spānija, Itālija, Francija un Apvienotā Karaliste, tomēr apskatot tūrisma intensitātes rādītāju var secināt, ka tikpat ļoti populāri ir arī vidusjūras galamērķi.
5. Gan 2015., gan 2016. gadā Latvija par tūrsma galamērķi Eiropas Savienībā tika izvēlēta visretāk un, lai arī valsts izmērs ir neliels, tas tomēr liecina par problēmām tūrisma nozares popularizēšanā.
6. Ņemot dalību Austrijas tūrisma organizāciju seminārā, izrādījās, ka viņu interese par Latviju ir diezgan liela, tikai trūkst informācijas par iespējām, ko apstiprina arī aptaujas rezultāti, kur 59% respondentu nav īsti pārliecināti, vai vēlas doties uz Latviju.
7. Ārvalstu un Latvijas ceļotāju bilance kopš 2011. gada saglabājās pozitīva, kas nozīmē, ka tūrisma eksports ir lielāks par importu.
8. Lai arī austrieši sastāda ļoti nelielu daļu no visiem tūristiem, šim skaitlim ir tendence pakāpeniski pieaugt.
…