Ievads
Pēdējā laikā Latvijā ir strauji pieaugusi celtniecības darbu intensitāte, kas nozīmē, ka arvien biežāk top jauni būvniecības projekti, tiek atjaunoti vecie, kā arī veiktas citas ar būvniecību saistītas darbības. Tas ir ļoti aktuāli pašlaik un tā tas būs, kamēr vēl būs liels pieprasījums pēc jauniem objektiem.
Pateicoties mūsu valstī veiktajai īpašuma privatizācijas programmai, lielākā daļa pašvaldības namos dzīvojošie īrnieki ir kļuvuši par sava dzīvokļa likumīgiem īpašniekiem. Līdz ar to ir arī mainījusies iedzīvotāju attieksme pret savu mājokli. Lai cik arī īpašnieki saudzīgi ekspluatētu savus dzīvokļus, tie laika gaitā pakāpeniski nolietojas. Noveco telpu apdare, bojājas logi un durvis, deformējas grīdas konstrukcijas, arvien biežāk parādās dažādi defekti savu laiku nokalpojušas santehnikas, apkures, vēdināšanas un elektroapgaismojuma sistēmās u.tml.
Nevajag būt speciālistam, lai noteiktu, kad, ja ne sākt, tad vismaz sākt domāt par dzīvokļa remontu. Bet konkrēti, cik apjomīgu remontu izvēlēties un kādus darbus veikt, kādas konstrukcijas remontēt vai nomainīt, ir jau sarežģītāka lieta. Lai to noteiktu, ir nepieciešama nopietnāka vērtēšana un daudzpusīgāka visu apstākļu analīze, ieskaitot arī sākotnējos apsvērumus par paredzamajām remonta izmaksām.
Kursa darba mērķis bija iepazīties ar teorētisko un praktisko ieskatu būvniecības projektu izveidē. Iepazīties ar tāmju izstrādāšanas principiem un secību.
Taču, lai uzsāktu remonta darbus, sākumā ir vajadzīga šī objekta projekta izstrāde. Šāds projekts ir izstrādāts arī šajā kursa darbā, kas ietver sevī ģimenes mājas virtuves kosmētisko remontu. Šajā kursa darbā ir ietverta informācija par dzīvokļa remonta veidu izvēli, informācija no būvnormatīva un tāmes sastādīšanas principi un secība. Šajā darbā ir izstrādāta tāme virtuves remontam ,kas ietver darba spēka izmaksas un materiālu izmaksas. Jāpiebilst, ka tāme nav sastādīta pēc būvniecības firmas sniegto pakalpojumu izmaksām, bet gan fiziskas personas sastādītajām izmaksām.
…