ES uzņēmējdarbības politika ir veidota tā, lai veicinātu konkurētspēju un jaunas darbavietas. Īpaša uzmanība ir pievērsta ražotājiem un mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU). Eiropas rūpniecība un uzņēmumi ir moderni un var lepoties ar panākumiem, tomēr tie nevar atļauties gulēt uz lauriem, sastopoties ar izaicinājumiem, ko rada jauninājumi un globalizācija.
Lai kāpinātu izaugsmi nozarēs, kas balstītas uz zinātnes atziņām un jauninājumiem, (tie ir galvenie ES ekonomikas dzinējspēki), un radītu vairāk darbavietu, ir vajadzīga spēcīga rūpniecības vide un līdzekļi, lai integrētu visjaunākās tehnoloģijas. Pēdējos gadu desmitos strauja izaugsme bija vērojama pakalpojumu nozarē, tomēr ražošana ir un paliek Eiropas ekonomikas balsts, kuram varam pateikties par trim ceturtdaļām no visa ES eksporta.
ES uzņēmējdarbības politikas mērķis ir izveidot vidi, kurā būtu izdevīgi ieguldīt konkurētspējā un jauninājumos, — vidi, kurā, izmantojot vismodernākās tehnoloģijas, varētu plaukt un zelt gan tādas stratēģiski svarīgas nozares kā kosmoss un biotehnoloģijas, gan arī tradicionālas nozares, kā tekstilrūpniecība un automobiļu rūpniecība.
Tomēr galvenā nozīme jāatvēl jauninājumiem. Lai nebūtu daudz nepilnību, ir izveidots Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts, kura pārziņā būs zināšanu un inovāciju kopienas — integrēts publiskā un privātā sektora iestāžu tīkls, kuru veido augstskolas, pētniecības organizācijas un uzņēmumi, tostarp MVU.…