Добавить работы Отмеченные0
Работа успешно отмечена.

Отмеченные работы

Просмотренные0

Просмотренные работы

Корзина0
Работа успешно добавлена в корзину.

Корзина

Регистрация

интернет библиотека
Atlants.lv библиотека
3,49 € В корзину
Добавить в список желаний
Хочешь дешевле?
Идентификатор:629215
Автор:
Оценка:
Опубликованно: 29.09.2005.
Язык: Латышский
Уровень: Университет
Литературный список: Нет
Ссылки: Не использованы
Фрагмент работы

Uzņēmuma darbības ekonomiskajai analīzei ir svarīga loma uzņēmuma vadīšanā. Analīzes uzdevums ir noteikt uzņēmuma darbības efektivitāti pārskata periodā un noteikto mērķu sasniegšanu, noteikt uzņēmuma darbības attīstības iespējamos virzienus esošajā un perspektīvajā periodā, ņemot vērā nepieciešamus materiālus, finansiālos un darbaspēka resursus. Analīze ir jāveic mērķtiecīgi, lai izzinātu tādas uzņēmuma iespējas un rezerves, kuras nodrošinātu esošo resursu optimālo izmantošanu.
Ekonomiskai analīzei nepieciešama noteikta informatīva bāze. Ekonomiskās analīzes kvalitāte ir atkarīga no uzņēmumā organizētās finansu uzskaites līmeņa un pārskatu kvalitātes un tajos ietilpstošo rādītāju patiesuma un ticamības.
Dotajā darbā tiek analizēts konkrēta uzņēmuma darbība par gadu. Ekonomiskā analīze balstās uz bilances un peļņas vai zaudējumu aprēķina pamatā. Tiek aprēķināti ekonomiskie rādītāji, tiek veikta salīdzinoša analīze par pārskatu gadu, datu struktūras analīze.
Grāmatvedībā var izmantot četras galvenās saimniecisko rezultātu skaidrošanas metodes:
pārskatu lasīšana;
horizontālā analīze;
vertikāla analīze;
finansu koeficientu aprēķināšana.
Pārskatu lasīšanas gaitā tiek studēti pārskatos atspoguļotie absolūtie rādītāji. Ar pārskatu lasīšanas palīdzību nosaka uzņēmuma īpašuma stāvokli, tā īstermiņa vai ilgtermiņa investīcijas ieguldījumu aktīvos, pašu kapitāla un aizņemto līdzekļu veidošanas avotus, novērtē uzņēmuma sakarus ar piegādātājiem un pircējiem, kredītiestādēm, novērtē ieņēmumus no pamatdarbības un gada peļņu.
Vertikālas analīzes mērķis ir noteikt atsevišķu pārskatu posteņu īpatsvaru kopējos rādītājus, kuri pieņemti par 100 %.
Horizontāla analīze ļauj noteikt dažādu pārskatu posteņu relatīvās un absolūtās izmaiņas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.
Finansu koeficienti parāda finansu proporcijas starp dažādiem pārskatu posteņiem. Metodes būtība izpaužas attiecīgā rādītāja aprēķināšanā un tā salīdzināšanā ar kādu bāzi.
Pēc dota bilances rādītāju (bilance pielikumā ) ir redzams, ka ir pieaudzis uzņēmuma kopējais kapitāls, tā skaitā nemateriālo ieguldījumu daudzums( pamatlīdzekļi). Apgrozāmais kapitāls pieaug uz 19175 Ls. Pieaug arī un debitoru īpatsvars un krājumu vērtība kopējos aktīvos. Pašu kapitāls pieaug no 4936 Ls līdz 5993 Ls. Var izdarīt secinājumu, ka apgrozāmo līdzekļu daudzums pieaug uz saistības rēķina. Uzņēmumam ir nepabeigta celtniecība. Palielinājās krājumu daudzums sevišķi izejvielu, pamatmateriālu un palīgmateriālu daudzums. Bet gada beigās nav gatavas ražojumu. Var izdarīt secinājumu, ka uzņēmums censties attīstīties.
No peļņas vai zaudējuma aprēķina (sk.2. tabulu) ir redzams, ka palielinājās neto apgrozījums, ka arī un pārdotas produkcijas ražošanas izmaksas. Novērtējot uzņēmuma apgrozījumu, ir jāizskata gan cenu svārstības, gan apgrozījuma un struktūras izmaiņas. Bruto peļņas samazinājās tādēļ, ka pieaug ražošanas izmaksas. Samazinājās arī un tīra peļņa, neskatoties uz to ,ka samazinājās administrācijas izmaksas. Pēc peļņas vai zaudējumu aprēķina var noteikt ekonomiskus rādītājus, bet tie būs aprēķināti zemāk.…

Коментарий автора
Комплект работ:
ВЫГОДНО купить комплект экономия −6,98 €
Комплект работ Nr. 1207700
Загрузить больше похожих работ

Atlants

Выбери способ авторизации

Э-почта + пароль

Э-почта + пароль

Неправильный адрес э-почты или пароль!
Войти

Забыл пароль?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Не зарегистрировался?

Зарегистрируйся и получи бесплатно!

Для того, чтобы получить бесплатные материалы с сайта Atlants.lv, необходимо зарегистрироваться. Это просто и займет всего несколько секунд.

Если ты уже зарегистрировался, то просто и сможешь скачивать бесплатные материалы.

Отменить Регистрация